Adaptační kurz 6. tříd

Na naší škole je každoročně tradicí pořádat adaptační kurzy pro nově vzniklé kolektivy 6.tříd. I letos tak během třetího zářijového týdne vyjeli žáci 6.A a 6.C na Benecko na chatu Alfonska seznámit se, prohloubit vzájemné vztahy a užít si společně slunečné dny na čerstvém vzduchu v Krkonoších. Spolu s třídními učitelkami byly přítomny i školní psycholožka Radka Kulhánková, preventistka rizikových jevů Simona Erbanová a výchovná poradkyně Jana Čermáková. Aktivity zaměřené na spolupráci se střídaly s aktivitami zábavnými i sportovními. Současně se tak zapojovalo tělo i mysl a lektorky se řídily heslem: „Ve zdravém těle zdravý duch.“ Cílem pobytu bylo nastartovat spolupráci v novém kolektivu na druhém stupni základní školy, podpořit vzájemnou důvěru a toleranci.

Mgr. Martina Zemanová