Adaptační kurzy 2014

Nově vzniklé kolektivy letošních šestých tříd absolvovaly během tří týdnů v září adaptační kurzy. Tentokrát odjely třídy 6.A,6.B. a 6.C na Strážné na chatu „Baraba“.
Hlavním smyslem bylo, aby se žáci vzájemně lépe poznali, naučili se komunikovat, domluvit, hledat společný postup či řešení problémové situace. Zadané úkoly plnili s velkým zápalem a většina aktérů s maximálním nasazením. Na každou další hru se těšili a celkově si pobyt mimo domov a školní lavice velmi užili. Každý tak dostal příležitost najít si to svoje místečko a funkci v týmu. Mohl si vyzkoušet své schopnosti, dovednosti, odolnost. Některým možná scházela vzájemná tolerance, respekt k druhému, schopnost naslouchat druhému… Ale, cesta k dokonalosti je dlouhá. Snad se všem za tak krátkou dobu alespoň podařilo vyrazit tím správným směrem!

Čtěte dále a podívejte se na fotografie a dopis z adaptačního kurzu.

Dopis z adaptačního kurzu:

Ahoj mami a tati,
mám se tady úžasně, hrajeme tu různé hry, vymýšlíme pravidla a povídáme si. Myslím, že už jsme se lépe poznali. A bavíme se skoro se všema!
Naše paní učitelka je na nás hodná, spolu s Fardou a slečnou Markétou.
Vaří tady dobře, první den jsme měli bramborovou kaši s uzeným.
Jsem na pokoji s holkama, s kterýma jsem si přála být od samého začátku. Užijeme si společně spoustu srandy.
Přijela se na nás podívat paní zástupkyně, aby viděla, jak to na chatě funguje a jak se navzájem poznáváme.
Kurz uplynul jako voda, až mi je smutno. Trvalo to chvíli a už je poslední den. Domů pojedeme  autobusem.
Tak se s vámi loučím. Kurz jsem si užila!
S pozdravem Eliška

Eliška Pokorná 6.A