Hejný učí „ Hejného“ na ZŠ nám. Míru

Přesněji… profesor Milan Hejný vyučoval  matematiku žáky páté třídy svojí vlastní metodou nebo, jak sám říká, metodou svého otce.  Přijel  do naší školy v pátek 15. 9. a než se dostal do třídy, musel absolvovat „matematickou cestu“ za kódem a klíči od dveří, kterou mu samy děti připravily. Poté  vedl hodinu za zvědavého přihlížení učitelů školy a dokonce i zástupců vrchlabského gymnázia.

Jeho návštěva byla samozřejmě plánovaná.  Čtyři učitelé naší školy již touto metodou vyučují třetí rok a s profesorem Hejným se setkali  na týdenní letní škole matematiky. Pan profesor jim, zaujat jejich přístupem, přislíbil návštěvu a svůj slib velice rychle dodržel.  Nezůstal však pouze u vyučování žáků, ale navštívil i některé třídy, ve kterých výuka matematiky „jeho“ metodou probíhá.

V následné diskuzi odpovídal na dotazy velké části pedagogického sboru ZŠ nám. Míru a již zmíněných zástupců vrchlabského gymnázia.  Spolu se svými kolegyněmi z Pedagogické fakulty UK doc. Darinou Jirotkovou, Jarkou Kloboučkovou a Lenkou Rybovou odpovídali na dotazy o smyslu a vývoji výuky matematiky a  o návaznosti této logiku podporující metody na 2. stupeň základní školy, protože se zatím „Hejného“ metodou vyučuje převážně na 1. stupni základní školy.

Mgr. Josef Krejčí