Milá, netradiční a přínosná setkání s požárníky

Během měsíce března se žáci  Základní školy náměstí Míru Vrchlabí účastnili netradičních setkání. Požární ochrana, tentokrát trochu jinak. Mohli jsme se seznámit s nebezpečím, které může způsobit nejen požár. Krátký úvod, projekce na interaktivní tabuli, přehledy, tvořené před očima žáků, obrázky. Nejpřínosnější však bylo aktivní zapojení dětí, které se mohly stát aktéry modelových situací a přímo si zkusit své reakce v kritických chvílích. Najednou jsme zjišťovali, kolik důležitých rozhodnutí, kroků musí člověk udělat, na co nesmí zapomenout, aby sobě nebo někomu jinému mohl zachránit život…zaujala nás požárníkova výstroj a promyšlený způsob jejího oblékání, kdy jde o každou vteřinu. Děkujeme za profesionální přístup a těšíme se na slíbenou návštěvu požární stanice! Fotografie naleznete uvnitř článku.

Žáci a učitelé ZŠ náměstí Míru Vrchlabí