Praha historická – exkurze žáků 6. tříd

Žáci 6.A, 6.B i 6.C spolu s třídními učitelkami p. Kavanovou, p. Loudovou, p. Erbanovou, učitelem dějepisu p. Kopeckým a p. ředitelem zavítali do hlavního města naší vlasti, aby navštívili historické památky. Nejprve z okna autobusu po trase směrem k Pražskému hradu zhlédli např. Letnou, Kramářovu vilu nebo Letohrádek královny Anny, tzv. Belveder.  Poté je už čekala tradiční zastavení. Po návštěvě Chrámu sv. Víta s hrobkou českých králů a Starého královského paláce se přesunuli na Kampu a přes Klementinum a Karolinum směřovali ke Karlovu mostu, na Staroměstské náměstí a prohlídku hlavního města završili tradičně pohledem na orloj. Vydařené exkurzi nahrávalo i sluníčko, které se na výletníky usmívalo po celý den!

Dle vyprávění p. Kopeckého zaznamenala
Mgr. Martina Zemanová