Školní výlet 7. A za krásami Liberce

Ve čtvrtek 16. června 2011 jsme zamířili na sever Čech – poznat město Liberec a jeho okolí. Nejprve nás čekal interaktivní IQ Park, jenž se nachází v Babylonu. Zde si žáci vyzkoušeli jevy z oblasti fyziky, matematiky, přírodovědy i zeměpisu a dozvěděli se spoustu nových informací, které budou doplňovat poznatky z učiva! Poté jsme se vydali směr centrum, zhlédli dominantu města – radnici, prozkoumali tamní obchody a po obědě se vydali tramvají směr Horní Hanychov k dolní stanici kabinové lanové dráhy a ta nás vyvezla na nejkrásnější místo poblíž Liberce – Ještěd. Zaujala nás tamní stavba od architekta Hubáčka, jež zdobí vrchol od 60. let 20.století a plní funkci vysílače, hotelu a restaurace. Z vrcholu jsme měli Liberec jako na dlani a dohlédli jsme až do Polska! Cesta zpátky vlakem utekla jako voda a o půl osmé jsme se vraceli unavení domů. Užili jsme si společně krásný den! Na fotografie se můžete podívat po otevření článku.

Mgr. Martina Zemanová
třídní učitelka 7.A