Slavnost duchů aneb se strašidly v parku…

Na 200 dětí si přišlo zasoutěžit v podvečer svátku Všech svatých

Zavítali jste v pondělním podvečeru 31. října 2011 do zámeckého parku ve Vrchlabí? Pokud ano, potkali jste nejen pohádková strašidla – víly, čarodějnice, ale setkali jste se i s duchy, dýní či kostlivcem. Ti všichni se pohybovali po různých zákoutí parku, ale jejich cílem nebylo strašit děti a jejich rodiče, ale zpříjemnit svátek Všech svatých. Tradice pochází z angloamerických zemí, ale u nás získává rok od roku vyšší popularitu.

Nápad uspořádat akci pro veřejnost vzešel u žáků 4.A pod vedením paní učitelky Anety Herbrychová s velkou podporou pana ředitele Petra Jindřicha. Pedagogové a pracovníci naší školy se postavili na deset stanovišť, kde děti plnily úkoly spjaté s tímto svátkem – prolézaly pavoučí síť, létaly na koštěti, poznávaly jedlé houby, lovily ryby, kreslily portrét čarodějnice ad.) Za splněné úkoly získaly písmenka a ta tvořila větu – VÍTĚZ NAD DUCHY. V cíli nechyběla sladká odměna a výrobek od žáků z hodin výtvarné výchovy a pracovních činností.

Kladné ohlasy rodičů a dětí nás ujistily v tom, že čas určený na přípravu a realizaci celé akce byl využit správně a že veřejnost z Vrchlabí a okolí má zájem účastnit se akcí pro děti.

Mgr. Martina Zemanová