Výtěžek charitativního jarmarku umožní další rok studia

V pořadí 3. ročník charitativního velikonočního jarmarku přinesl výtěžek, který umožní další rok studia našeho spolužáka z Ugandy. Během středy a čtvrtka 20. – 21. března 2013 jste si mohli zakoupit výrobky našich žáků s jarní a velikonoční tématikou na náměstí TGM ve Vrchlabí, v úterý 26. března 2013 pak byly výrobky k zakoupení ve vestibulu školy.

Žáci prvního i druhého stupně se každoročně minimálně měsíc a půl před Velikonocemi snaží pečlivě vyrábět, tvořit a připravovat výrobky na jarmark. Ti menší zvládají papírové výrobky, ti větší pracují už s přírodninami, a proto jste si mohli zakoupit březové věnečky, hnízda z proutí, osivo, papírové zápichy, keramiku, závěsy aj.

Patronem projektu „Adopce na dálku“ jsou žáci z 5. A, kteří se již loni hrdě stali jeho spolužáky a kamarády. Letos si pro ostatní žáky naší školy připravili formou ústní prezentace krátké povídání o životě, kultuře a vzdělávání v Africe a blíže představili Alexe.

Mgr. Martina Zemanová

Alex žije v Ugandě a je mu 13 let. Otec mu zemřel a matka, HIV pozitivní, rodinu opustila. Alex žije s babičkou, které doma hodně pomáhá. Nosí vodu, okopává, vaří, sbírá dříví. Rodina se živí prodejem zemědělských produktů.

Alex by se rád stal lékařem. Zatím ale navštěvuje školu, kde ho nejvíce zajímají přírodní vědy. Ve volném čase, kterého nemá mnoho, rád hraje fotbal. Alex je neustále obklopen kamarády. Největším přítelem je mu ale babička, jak sám říká…

Mgr. Simona Erbanová