Mezinárodní podpora sportování dětí

vrchlabi-kowary

Základní škola, Vrchlabí, nám. Míru 283
„Vrchlabí a Kowary podporují sportování dětí“
reg. č.: CZ.11.4.120/0.0./0.0/16_008/0000781

Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

spolecne-vzdelavani01

Zapojili jsme se do pětiletého projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi
V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli stát se jednou z 336 škol zapojených do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, který realizuje Národní institut pro další vzdělávání.

Benefity pro naši školu

Díky projektu bezplatně získáme:

• koučink a mentoring v oblasti profesního rozvoje pro vybrané pedagogy a vedení školy,
  • služby odborných poradců (např. školního psychologa, speciálního pedagoga, metodika pro školské poradenské zařízení, metodika DVPP apod.),
  • kurz pro vedení školy určený řediteli a jeho zástupci, který proběhne ve skupině 10 vybraných vedoucích pracovníků škol z kraje,
  • příplatek pro vybraného pedagoga, který je garantem zavádění této podpory na naší škole,
  • kurz základní přípravy zaměřený na praktické informace z oblasti inkluzivního vzdělávání,
  • vyhodnocování inkluzivních podmínek a procesů v naší škole,
  • podporu při nastavení služeb v rámci našeho školního poradenského pracoviště.

Zároveň se staneme součástí krajské sítě podpořených škol a školských zařízení, se kterými navážeme užší spolupráci prostřednictvím výměny zkušeností a příkladů dobré praxe, například formou odborných stáží.

Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání

V každém kraji vznikla při krajských pracovištích NIDV Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání, která poskytují konzultace a poradenství nejen školám a školským zařízením, ale i zájemcům z širší veřejnosti.

Motivační semináře

V návaznosti na aktivity center podpory budou probíhat také informační semináře pro odbornou i laickou veřejnost. Jejich cílem je sdílet zkušenosti se zaváděním inkluzivního vzdělávání na konkrétních školách v kraji, rozšířit vhled do této problematiky i široké rodičovské veřejnosti a diskutovat o konkrétních problémech a tématech.

Projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (registr. číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015) je spolufinancován EU. Prohloubením kompetencí pedagogů a řídících pracovníků škol cílí projekt na zvýšení dostupnosti kvalitního vzdělání pro žáky a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami, a tím směřuje i k naplnění specifického cíle 3: Podpora společného vzdělávání Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

www.nidv.cz

spolecne-vzdelavani02

Zlepšení kvality výuky na ZŠ Vrchlabí

eu2016v

Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Cool pedagog

Název projektu: Vzájemným učením – cool pedagog 21. století
Zkrácený název: Cool pedagog
Registrační číslo projektu:  CZ.1.07/1.3.00/51.0007
Název příjemce: Univerzita Hradec Králové

Anotace projektu: Projekt je zaměřen na zvýšení kompetencí pedagogických pracovníků základních a středních škol při integraci informačních a komunikačních technologií (ICT) do výuky, formou především prakticky zaměřené výuky přímo na škole resp. v místě pracoviště cílové skupiny.

Web projektu: http://coolpedagog.usp-uhk.cz

Nejlepší česká škola

Jsme zapojeni do projektu „Nejlepší česká škola“ – www.nejlepsiceskaskola.cz. Velmi nás zaujaly cíle projektu „Nejlepší česká škola“, které nás zároveň motivují. Zapojením do projektu chceme širší veřejnosti i touto formou ukázat, co si mají představit pod pojmem zdravá škola se sportovními třídami. Je to pro nás další příležitost a možnost ukázat veřejnosti náš komplexní přístup nejen ke sportovně nadaným žákům, ale i ke každému jednotlivci. V roce 2012, kdy slavíme 150. výročí založení školy, tak mediální prezentací posílíme nejen image a dobré jméno školy, ale i našeho města Vrchlabí nacházející se na úbočí Krkonoš.