6.A a závěr školního roku

Školní výlet

6.A si na konci školního roku užila dvě akce, které stojí za zmínku. Začali jsme školním výletem do Harrachova – tam jsme byli čtyři dny ubytovaní v kempu a stihli jsme navštívit Hornické muzeum, Mumlavské vodopády, Ski muzeum, skokanské můstky, projít se podle Kamenice, opéct si buřty u ohýnku i vyzkoušet svoji odvahu při noční stezce lesem.

Někteří se překonali při nedělním výletu dlouhém 22 km, jiní při přípravě jídla, další při vytváření nepořádku v chatkách a někdo v nakupování v Normě 😊

Běh pro Jedličku

Po tomto výletě jsme si moc neoddychli a čekal nás hned druhý den výlet další – tentokrát do Prahy, kde jsme se zúčastnili Běhu pro Jedličku a bojovali jsme s šiframi hry Šeptající javor. Za možnost zúčastnit se Běhu pro Jedličku moc děkujeme Argu Hytos, které nás na této akci sponzorovalo.  Přestože měli mnozí obavy z běhu, na místě zjistili, že to je v pohodě. 380 m v krásném prostředí Vyšehradu bylo rychle za námi a čas do vyhlášení výsledků jsme trávili různými soutěžemi a pokusy zdolat slalom na vozíku.

Šifrovací hra Šeptající javorwww.cryptomania.cz

Hra Šeptající javor nás zavedla do parku Folimanka, připomněla nám divadelní představení i knihu Prašina, kterou jsme četli, a dala nám  zabrat. Z našich čtyř týmů se do cíle dostal pouze jeden, a to ještě díky tomu, že si otevřel odpovědi. Některé týmy musely skončit těsně –  dvě stanoviště před ukončením, protože už je zklamaly telefony a navíc už nás tlačil i čas. Pokoušeli jsme se o rozluštění dvojnásobně dlouhý čas než je uveden u hry a víme, že máme co zlepšovat. Šifry nejsou naší silnou stránkou. Výlet byl i přes fyzickou a psychickou námahu fajn.