7.C

Sportovní třída 6.C

Vítáme Vás na stránkách třídy 6.C!

Tak to jsme my - šesťáci!
Tak to jsme my – šesťáci!

Naše barva je zelená! Toto jsou naše nová sportovní trička.

Jak jsme se třídou slavili Vánoce

V pátek 20.12. jsme se učili pouze dvě vyučovací hodiny. Ty uběhly jako voda a my se vydali na schodiště hlavní budovy školy, kde se poprvé v historii školy konalo „Zpívání na schodech“. Nejprve si všechny třídy společně zazpívaly tři vánoční koledy, poté jednotlivě zazpívaly ostatním připravené písně. Naším favoritem je píseň „Cesta“ od kapely Kryštof, se kterou jsme sklidili velký potlesk. Děkujeme za uspořádání této akce panu učiteli Kopeckému!

Po tomto krásném zážitku, který nás chytil za srdíčko, jsme se přesunuli do třídy, kde na nás čekal vlastnoručně vyrobený stromeček při výtvarné výchově a pod ním – desítky dárečků. Při velmi příjemné atmosféře jsme si poděkovali za všechny zážitky, které jsme spolu od září prožili, popřáli si krásné Vánoce a obdarovali se.

Všem moc děkuji za krásné dárečky a přeji hodně zdraví, štěstí a hezkých zimních zážitků o vánočních prázdninách i v novém roce!

Lucie Vítová

Výjimečná školní noc

Ve středu 18.12. 2013 v 15 hod. se třída 6.C sešla u školy. Následovala hodinka bowlingu, při které se všichni dobře bavili a někteří si vychutnávali doušky horké čokolády. Poté následovala tajuplná cesta zpět do školy. Pro některé bylo zdrcující, že nastala půlhodina příprav do školy. Po učení se všichni vydali do školní kuchyňky uvařit si večeři. Po jídle vypukly přípravy na dlouho očekávanou talentovou soutěž. První vystoupila dvojice „Bubny a zpěv“ – Jonáš a Matěj M. Potom vystoupilo duo saxofonistů – Betty a Honza. Jako třetí se představila trojice dívek s kytarami a zpěvem – Zuzka P., Zuzka Z. a Áďa. Dalšími soutěžícími byli amatérští umělci (Kuba a Marek) a jejich yoya. Nově se na scéně objevil talentovaný zpěvák Radim, který zazpíval všem určitě známou píseň Cesta. Skvěle nám zatančily Renča a Terka. Nakonec nás ohromilo duo mladých zpěváků, kteří zazpívali „I will always love you“ od Whitney Houston. Celým večerem nás provázali moderátoři Renča a Matěj M.

Vítězem naší Talentmánie se stalo nepřekonatelné duo „Bubny a zpěv“ - Jonáš a Matěj. Odměna byla sladká… Ostatní soutěžící však také nepřišli zkrátka – vždyť vítězství bylo těsné! Talentová soutěž se povedla a všem se moc líbila. Nezbývalo než si vlézt do spacáků, pustit si kousek filmu, na kterém jsme se shodli a pak už – Dobrou noc, milí spolužáci, dobrou noc, paní učitelko!

Diktovala třída 6.C, zaznamenala Betty Randáková

V galerii si prohlédněte fotky.

Slavnost duchů  očima Ádi a Rádi

Ve čtvrtek 31.10. po odpoledním vyučování si nás paní učitelka vyzvedla v šatně, kde jsme se převlékli za strašidla, čerty, kouzelníky, kostlivce, upíra i čarodějnice a vypravili jsme se do parku na Slavnost duchů. Jen co jsme si zopakovali své kouzelnické číslo s pětitisícovkami, začalo chodit obrovské množství lidí – něco kolem 350, což je slušný počet. Byla velká zima, ale užili jsme si to. Paní Skavroňová (maminka jednoho z našich spolužáků) nám dokonce přinesla čaj a sušenky. Moc jí tímto děkujeme. Doufáme, že i příští rok bude slavnost takto podařená, ale nemusela by být taková zima. Děkujeme všem účastníkům a doufáme, že si to užili stejně jako my. Více informaci a fotografie ze Slavnosti duchů: http://www.zsvrchlabi.cz/akce/do-tretice-vseho-dobreho/

Áďa a Ráďa

2. 9. 2013

Dnešní slavnostní zahájení školního roku 2013/2014 jsme prožili příjemně – pomocí různých her jsme se seznámili s novými spolužáky a zabydleli se ve své třídě. Také jsme si řekli, co nového nás čeká na druhém stupni základní školy – nové předměty, noví učitelé…

Důležité: dne 3. 9. 2013 v 15:30 se koná třídní schůzka, na které budou mj. podány informace o adaptačním kurzu (9.-12.9.) a představí se učitelé třídy 6.C.

Přeji všem úspěšný školní rok a těším se na spolupráci!

Třídní učitelka Mgr. Lucie Vítová