—————————————————————————————————

Ve středu 23.5. navštívili žáci IQ-park v Liberci. Zde si mohli vyzkoušet řadu zajímavých fyzikálních pokusů a jevů. Účastnili se také lektorské přednášky na téma voda, na jejíž obsah navážeme v učivu fyziky 7.ročníku.

… někteří z fantastické expozice ztratili hlavu, jiní se raději schovali do bubliny :-)

Fy: Během prodlouženého víkendu 5.5.-8.5 provedou žáci měření průběhu denní teploty vzduchu, měření zaznamenávají do předtištěného protokolu. (Sv)

MAT: V úterý 10.4. čtvrtletní písemná práce na učivo Úhly.  S sebou rýsovací pomůcky.  K přípravě:  uč str 55-78, PS 2.díl str 122-143,  PS 3.díl str146-175, školní sešit s teorií.   (Sv)

Ve dnech 2. – 3.4. se konal Velikonoční jarmark  na který jsme přispěli výrobky z výtvarné výchovy a pomáhali jsme i s prodejem.

Fy: V pondělí 19.3. (po prázdninách!) písemná práce na výpočet rychlosti, dráhy a doby pohybu. Součástí budou i převody jednotek u všech již probraných veličin ( l, m, t, v).  (Sv)

Dnes, 7.3.2012, proběhl za velmi krásného počasí “ Zimní den „, který si děti na běžkách, snowboardech, sjezdovkách i bruslích velmi užily – a my s nimi.

Vv: Výroba karnevalových masek

F, Mat: Od pololetí se malé písemné práce (10minutovky) nehlásí dopředu. Stále procvičujte již probrané převody jednotek.

Vv: Před Vánocemi jsme se zůčastznili zpívání v husitské kapli.  Ve výtvarné výchově jsme vyráběli přáníčka  a krásně výzdobili třídu.

Vv: Ve výtvarné výchově nejen malujeme a kreslíme. Před Vánocemi jsme vyráběli i náramky.

Andělská keramika v DDM Pelíšek Vrchlabí

Z adaptačního kurzu jsme si dovezli třídního maskota pejska Bobíka.

Adaptační kurz na Alfonsce