5. Olympijské hry dětí a mládeže

Již 10 let jsou žáci ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí pravidelnými účastníky Zimních olympijských her dětí a mládeže, ba co více, naše škola je v historii olympiád nejúspěšnější školou  v Královehradeckém kraji. Statistiku dosavadních 24 medailí získaných na těchto hrách se podařilo obohatit velmi výrazně i v letošním olympijském roce. Pro více podrobností si přečtěte celý článek.

Do bojů s dalšími výběry všech 14 krajů ČR vešlo hned 9 žáků naší školy – dětí ze sportovních tříd nám. Míru. Reprezentovali jsme náš kraj v alpském a klasickém lyžování, snowboardingu a biatlonu. Nejúspěšnější jsme byli v biatlonu, kdy Lukáš Slavík dokázal získat zlato ve vytrvalostním závodě, stříbro v rychlostním závodě a ještě přidal stříbro ve štafetě spolu s Josefem Provazníkem. Stal se tak nejúspěšnějším členem výpravy Královéhradeckého kraje vůbec. Na stříbro dosáhla také biatlonistka Kateřina Háková ve vytrvalostním závodě. Cennou sbírku medailí rozšířil i Adam Paulíček stříbrem a bronzem ze snowboardové části – slopestyle a obří slalom. Marcela Hartigová získala v paralelním slalomu družstev bronz. Připsali jsme si tedy do sbírky dalších 7 cenných kovů a sbírku jsme rozšířili na 31 medailí, což nás podle předběžného součtu řadí na 1. místo všech škol ČR!!!

V celkovém pořadí krajských výběrů se Královehradecký kraj opět vrátil na medailové pozice a skončil v absolutním pořadí na 3. místě ze všech 14 krajů celé ČR. Významnou měrou se o to zasloužili právě žáci ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí. Poděkování za krásná umístění a především za vynikající reprezentaci školy patří všem účastníkům:  Lukáši Slavíkovi, Josefu Provazníkovi, Kateřině Hákové, Martině Waňkové, Natálii Zuzánkové, Ondrovi Starému, Adamu Pulíčkovi, Kristýně Peřinové a Marcele Hartigové.

Děkujeme a přejeme hodně zdaru i nadále. Fotografie si můžete prohlédnout na http://zsnamestimiru.rajce.idnes.cz/

Za sportovní reprezentaci ZŠ nám. Míru
Mgr. Tomáš Kulhánek