Okrskové kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

V pořadí 44. ročník oblíbené atletické soutěže určené pro žáky 2. stupně ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií měl opět za úkol udržovat tradici atletických disciplín a upevňovat pravidelné sportování děvčat a chlapců.

I letošní rok proběhlo okrskové kolo ve Sportovním areálu manželů Zátopkových a to ve čtvrtek 10. května 2012. Soutěže se zúčastnili žáci ze čtyř škol – ZŠ nám. Míru, ZŠ Školní, Gymnázium Vrchlabí a ZŠ Lánov. Sportovci soutěžili ve čtyřech kategoriích (mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci) a v následujících atletických disciplínách: běh 60 m, vytrvalostní běh, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4kg, štafeta 4×60 m.

Více se dozvíte po otevření celého článku…

Výsledky ukázaly, že žáci naší školy jsou sportovci tělem i duší. Ve třech kategoriích vybojovali prvenství a jednou skončili druzí. Padlo také několik rekordů školy; Natálie Honců z 9.C skočila do dálky 477 m; Jan Meravý taktéž z 9.C uběhl 60 m za 7,4 s; čtveřice starších žáků – Jan Meravý, Tomáš Kubík, Daniel Zíta a Tomáš Holubec – uběhla štafetu na 4 x 60 m za 29,7 s. Nikola Charvátová ze 7.C si ve skoku vysokém vytvořila nový osobní rekord 152 cm.

Prolamovaly se také rekordy několik let staré. Družstvo starších žáků získalo úctyhodných 6459 bodů a od ostatních je dělilo neuvěřitelných 2000 bodů. Vítězové, kteří obsadili medailové pozice, postupují na okresní kolo do Dvora Králové nad Labem.

Mgr. Martina Zemanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>