Okrskové kolo Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

V pořadí 44. ročník oblíbené atletické soutěže určené pro žáky 2. stupně ZŠ a nižší ročníky víceletých gymnázií měl opět za úkol udržovat tradici atletických disciplín a upevňovat pravidelné sportování děvčat a chlapců.

I letošní rok proběhlo okrskové kolo ve Sportovním areálu manželů Zátopkových a to ve čtvrtek 10. května 2012. Soutěže se zúčastnili žáci ze čtyř škol – ZŠ nám. Míru, ZŠ Školní, Gymnázium Vrchlabí a ZŠ Lánov. Sportovci soutěžili ve čtyřech kategoriích (mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci) a v následujících atletických disciplínách: běh 60 m, vytrvalostní běh, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 4kg, štafeta 4×60 m.

Více se dozvíte po otevření celého článku…

Výsledky ukázaly, že žáci naší školy jsou sportovci tělem i duší. Ve třech kategoriích vybojovali prvenství a jednou skončili druzí. Padlo také několik rekordů školy; Natálie Honců z 9.C skočila do dálky 477 m; Jan Meravý taktéž z 9.C uběhl 60 m za 7,4 s; čtveřice starších žáků – Jan Meravý, Tomáš Kubík, Daniel Zíta a Tomáš Holubec – uběhla štafetu na 4 x 60 m za 29,7 s. Nikola Charvátová ze 7.C si ve skoku vysokém vytvořila nový osobní rekord 152 cm.

Prolamovaly se také rekordy několik let staré. Družstvo starších žáků získalo úctyhodných 6459 bodů a od ostatních je dělilo neuvěřitelných 2000 bodů. Vítězové, kteří obsadili medailové pozice, postupují na okresní kolo do Dvora Králové nad Labem.

Mgr. Martina Zemanová