Účast našich žáků na MS juniorů v petanque v Číně

Cesta začala 1. 11. 2017, kdy naši žáci Filip Vedral (6. C) a Vojta Bílek (8. C) letěli přes Londýn do Šanghaje. Zde dva dny poznávali město a poté se přesunuli do města Kaihua, kde se odehrálo mistrovství světa juniorů. Bylo to 16. mistrovství, které se pravidelně střídá s mistrovstvím Evropy juniorů. Během zápasů má každý hráč v týmu svoji úlohu – pozici, Filip např. většinu zápasů hrál na pozici tzv. plaséra/přibližovače – nahazoval první kouli, Vojta zase na pozici střelce vystřeloval soupeřovy dobře umístěné koule. Naši žáci se na toto mistrovství kvalifikovali během několika turnajů, kterých se účastnili u nás i v zahraničí.

Český tým nakonec vypadl s Dánskem v osmifinále. Ve finále vyhrál Madagaskar nad Francií. Vojta se účastnil ještě střelecké soutěže ve vyrážení, kde postoupil mezi dvacet nejlepších střelců a skončil patnáctý.