Výsledky Zátopkových štafet

Trutnov a Vrchlabí byly svědky dvoudílného lyžařského závodu žactva ve dvou po sobě jdoucích středečních odpoledních.

Dvoudílný seriál lyžařských závodů žactva I. díl závodů se jel v areálu 3.ZŠ Komenského v Trutnově dne 2.2.2005 a pořadatelem byl SK Olfin car – Vella Trutnov. Kategorie v kterých se závodilo byly následující: Chlapci r. 91-92, r. 93-94, 95-96, 97 a mladší. Kategorie dívek byly stejné.
II. díl závodů se jel ve Vrchlabí ve ski-areálu ve Vejsplachách. Kategorie a tratě byly opět stejné. Nejstarší jeli 3x 800 m. starší 2x 800 m. mladší 800 m a nejmladší 400m. V obou závodech se začínalo hromadným startem, přičemž v Trutnově se jelo klasicky a ve Vrchlabí volnou technikou. Do Trutnova vyslala ZŠ Nám. Míru celkem 6 závodníků. A ti se v silné konkurenci domácích závodníků, jilemnických či z Benecka neztratili. Hanka Klampflová dosáhla na bronz v kategorii 93-94, Petra Kroupová dojela v kategorii 91-92 na 5. Místě. V kategorii nejstarších chlapců obsadili Milan Klampfl 9., Filip Herbs 7., Daniel Máka 5. A Jakub Steklý 4. Místo. Za týden jsme pak měli v domácím prostředí širší zastoupení. V Kategorii dívek 93-94 si Lucka Charvátová dojela pro zlato, Martina Křelinová pro bronz a čtvrtým místem je jistila Hana Klampflová. Petra Kroupová obsadila ve starší kategorii 9.místo. V nejmladších dívkách na 5. místě Maruška Máková.V kategorii nejstarších chlapců si tentokrát 4. a 5. místo vyměnili Steklý s Mákou. V mladších chlapcích si vyjel Tomáš Kroczek 9. místo. Kategorie 95 – 96 měla z naší strany nejširší účast a obsadili jsme 6. – 15. místo, a ani nejmladší závodníci se neztratili.