Paměť školy – fotografická soutěž

Naše škola v rámci oslav 150. výročí jejího založení pořádá fotografickou soutěž pro žáky naší školy. Podrobné informace k soutěži si zobrazíte otřevřením článku.

Ve školním roce 1947-48 prožili žáci této školy a jejich učitelé jeden z významných historických okamžiků – na dlouhá léta byla v tehdejším Československu nastolena vláda jedné politické strany a jednoho názoru.  Byl to teprve druhý školní rok české historie této školy, druhý po druhé světové válce. Jak zmíněný okamžik zasáhl životy všech lidí ale dnes nebudeme zkoumat.

Mezi zápisy ve školní kronice je série fotografií, zachycující části školní budovy, interiér školy, chodby, třídy, a také žáky s jejich učiteli právě v roce 1947. Co mají před sebou, do jaké doby vkročí během této školní sezóny, zatím nikdo asi netuší.  Na co ale myslí? Na co se těší? O čem přemýšlejí? Co lze najít v jejich tvářích? A v jakých třídách byli zachyceni pro vzpomínku?

Však dosti otázek: hledejte místnosti zachycené na fotografiích a pořiďte současný snímek z pohledu tehdejšího fotografa. A nezapomeňte zachytit současné žáky a jejich učitele.  Na co myslí? Na co se těší? O čem přemýšlejí? Co lze najít v jejich tvářích?

A nejen pro vzpomínku…

Soutěž je vyhlášena v rámci oslav 150 let školní budovy. Historické fotografie jsou ke stažení na stránce školy. Odevzdané fotografie bude posuzovat odborná komise a pro autory nejzdařilejších snímků jsou připraveny zajímavé odměny.

Fotografie odevzdávejte buď v tištěné nebo elektronické podobě do 20. 12. 2012 učitelům dějepisu.

Tak DOBRÉ SVĚTLO!