Poděkování od Nikýska

Ve škole probíhá sběrová akce plastových víček od PET lahví, uvnitř článku se můžete podívat na poděkování za sbírání víček od rodičů Nikýska. Peníze vybrané ze sběru víček se používají na jeho finančně nákladnou léčbu.

Dobrý den, vážený pane řediteli, paní učitelky, páni učitelé a milé děti,

dovolte nám, abychom vám všem mnohokrát poděkovali za vaši snahu a obrovské nasazení, se kterým jste se věnovali sběru víček pro našeho Nikýska.

Niky má dětskou mozkovou obrnu, svalovou hypotonii, je po operaci následků nemoci pojmenované Arnold-Chiariho malformace a aby toho neměl málo, diagnostikovali mu autismus.
Díky vám všem, kteří jste sbírali už vloni, se podařilo téměř nemožné. Po první léčbě, která proběhla v září loňského roku, začal Niky letos v únoru samostatně chodit.

Teď máme před sebou zdokonalování hrubé i jemné motoriky a hlavně mentální stránky – zatím vůbec nemluví. Víme, jak moc je těžké bojovat s autismem, ale my se nedáme….
Velmi rádi bychom k paní doktorce, která se o Nikyho obrovský pokrok takhle úžasně zasloužila, jeli ještě několikrát. Léčba je hodně finančně náročná a věřte, že bychom to bez vás nezvládli.

Patří vám proto náš obdiv a velký dík, byť se jedná v uvozovkách „JEN“ o to, abyste odšroubovali víčko a hodili ho do správné nádoby. Ceníme si každého takhle dobře umístěného víčka a budeme velmi rádi, když zachováte Nikýskovi přízeň i v dalším školním roce.

Karolina a Jirka Rudolfovi s Nikýskem

Nikýsek