Setkávání žáků ZŠ nám. Míru s žáky z Kowar

Už od podzimu probíhá setkávání žáků naší základní školy na náměstí Míru s polskými žáky z Kowar v rámci realizace projektu „Vrchlabí a Kowary podporují sportování dětí“, reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0000781 u Euroregionu Glacensis.

V podzimních měsících k nám polští žáci přijeli závodit na tři různé atletické závody. Naši žáci si ještě před Vánoci jeli vyzkoušet sporty jako aerobik nebo karate. V novém roce přijeli opět kowarští k nám, tentokrát aby si vyzkoušeli zimní sporty jako sjezdové lyžování, běžky, brusle, ale i biatlon. Na jaře si naši žáci i s učiteli zaběhli „jarní pětku“ opět v Polsku a navštívili zde i nádherný Park miniatur. My se ještě ve školním roce chystáme na jeden výjezd, na kterém nás v Polsku čekají míčové hry, a žáci z Kowar naopak pojedou s námi na letní soustředění, kde si vyzkouší lezecké techniky nebo orientační běh. Společné sportování v tomto mezinárodním měřítku všem přináší nejen nové zkušenosti z různých sportovních odvětví, ale i nová přátelství.

Za ZŠ nám. Míru ve Vrchlabí Monika Salfická

Vrchlabí - Kowary