Srovnávací testy SCIO

Hned zkraje listopadu se žáci zapojili do srovnávacího testování společnosti SCIO a ve středu 7. listopadu si napsali testy z matematiky, českého jazyka a obecných studijních předpokladů. Naším cílem je, aby si žáci zvykli na tento typ testování, neboť se s ním můžou setkat u přijímacích zkoušek na střední a později i vysoké školy. Společnost SCIO pak do měsíce vypracuje výsledky, kde se žáci dozví, jak na tom jsou se svými znalostmi a studijními výsledky v porovnání s ostatními žáky 9. tříd v celé České republice. Zároveň dostanou doporučení, jak obtížnou střední školu by na základě výsledků měli volit.

Mgr. Martina Zemanová