Soutěž „O nejlepšího tučňáka“

Jedno krásné úterní dopoledne patřilo na Základní škole nám. Míru prvňáčkům a jejich patronům z řad žáků 9. C.

Uskutečnilo se zde totiž velké klání „O nejlepšího tučňáka“.  Cíl byl jasný – užít si ještě posledního sněhu, zasoutěžit si a naučit se spolupracovat ve skupinách. Více se dočtete a fotografie si prohlédnete po otevření článku.

Vše se odehrálo na stadionu manželů Zátopkových, kde bylo pro děti připraveno osm soutěžních disciplín. Po nástupu a rozřazení dětí do skupin se začalo soutěžit. Disciplíny byly zajímavé např. Hod hůlkou, Psí spřežení, Štafetový běh s pekáčem, Záchrana kamaráda  apod.

Po absolvování všech disciplín následovalo vyhodnocení a vyhlášení vítězů. Diplomy a drobné odměny dostaly děti z rukou žáků 9. C, kterým patří velké poděkování za vzornou přípravu a milý a trpělivý přístup ke svým malým spolužákům. O tom, že se dopoledne zdařilo, svědčily spokojené úsměvy na tvářích dětí i jejich učitelek.

Speciální poděkování patří paní učitelce Marice Jírů, která se svými žáky vše vzorně připravila. Těšíme se na další setkání s našimi velkými kamarády.

Za první třídy Mgr. Iva Pitrmanová a Mgr. Libuše Studecká