Pohár rozhlasu – Dvůr Králové nad Labem 2011

Uvnitř článku naleznete podrobné informace o postupu družstev našich žáků na okresní finále Poháru rozhlasu a také fotografie z této akce.

Jako každý předchozí rok se i letos koná celostátní soutěž ve školní atletice základních škol Pohár rozhlasu a naše škola – náměstí Míru, byla při tom. A počínala si velmi dobře. V okrskovém kole ve Vrchlabí na Stadionu manželů Zátopkových obsadila družstva naší školy tři první místa a jedno druhé místo a bezpečně si zajistila postup do Dvora Králové na okresní finále. Zde již na nás čekala daleko silnější konkurence z okresních škol. Největší naděje na vítězství v okrese si dělaly školy ze Dvora Králové, Trutnova a samozřejmě i my. Kvalitní výkony byly k vidění od všech našich závodníků, přesto to na některé školy nestačilo. Mladší žákyně ve složení Peřinová, Chrtková, Nejedlá, Janošová, Marková, Dzesina, Charvátová, Kasáčová, s celkovým počtem bodů 4737, skončili třetí. Starší žáci ve složení Meravý, Kučera, Krsek, Matěják, Stanev, Zíta, Kubík získali 5552 bodů a byli třetí. Mladší žáci získali 4371 bodů a byli celkově třetí ve složení Holubec, Novotný, Slavík, Starý, Řehák, Kynčl, Chrtek, Rolf. Nejlépe si vedly starší žákyně ve složení Petříková, Pitrmucová, Hančová, Řádová, Hartigová, Mikulcová, Drážná, Kinclová, Honců, Horáková a s celkovým počtem 5847 bodů obsadily první místo v okresním finále a měly jistý postup na krajské finále do Nového Města nad Metují. Nakonec na krajské finále postoupila všechna družstva žáků a 24. 5. bojovala o krajské medaile v Novém Městě nad Metují. O krajském finále si zde budete moci přečíst během následujících dní.