Bakaláři ve školním roce 2019/2020

Vážení rodiče,

stejně jako minulý rok bude i letos naše škola používat žákovskou knížku, třídní knihu, omlouvání nepřítomnosti a další přes elektronickou aplikaci Bakaláři. Bližší informace se dozvíte uvnitř článku.

Žáci a jejich rodiče, kteří naši školu navštěvovali i v minulém roce, mají přístup do bakalářů již zřízen. Přihlášení do bakalářů je možné na internetové adrese https://zsvrchlabi.bakalari.cz . V případě, že si rodiče nepamatují své přihlašovací údaje, mohou si je znovu vygenerovat zde: https://zsvrchlabi.bakalari.cz/next/serpwd.aspx, zde vyplňte emailovou adresu, kterou jste škole sdělili pro přihlášení do bakalářů a kterou má škola ve své databázi. Pokud si daný email nepamatujete, obraťte se na třídního učitele Vašeho dítěte. Podrobný postup pro vygenerování hesla je uveden níže v tomto článku.

Pokud si své přihlašovací údaje nepamatují žáci, musejí se obrátit na svého třídního učitele, který jim vygeneruje nové heslo.

Žákům i rodičům doporučujeme změnit heslo na lépe zapamatovatelné v sekci Nástroje – Změna hesla ve webové aplikaci.

Informace pro nové žáky a jejich rodiče – žáci 1. a 6. tříd

Noví žáci obdrží heslo do webové aplikace od svého třídního učitele. Jejich rodiče si budou generovat přístup přes vyplnění svého emailu (viz níže), a to ve chvíli, kdy bude škola mít jejich emailové adresy ve své databázi (po třídních schůzkách na počátku školního roku).

Návody k webové aplikaci

Podrobný návod k webové aplikaci naleznete zde, níže uvádíme stručný návod:

Přístup do systému je možné realizovat pomocí webové aplikace nebo pomocí mobilní aplikace, přičemž do obou je společné uživatelské jméno a heslo, které je nutné si vytvořit. Mobilní aplikace se používá jen na rychlé prohlížení aktuálních informací (známky, suplování, došlé zprávy…), oproti ní webová aplikace obsahuje výrazně více funkcí.

Získání hesla

 1. Ve webovém prohlížeči si otevřte stránku na adrese https://zsvrchlabi.bakalari.cz a po zobrazení přihlašovacího formuláře klikněte na odkaz “Zapomenuté heslo”. Můžete také jít přímo na stránku s generováním nového hesla zde: https://zsvrchlabi.bakalari.cz/next/serpwd.aspx
 2. Zadejte email, který jste poskytli naší škole ke komunikaci ve formuláři “Souhlas se zpracováním údajů” a stiskněte tlačítko “Pokračovat”
 3. Na Váš email dojde zpráva s uživatelským jménem a odkazem na vytvoření hesla
 4. V emailové zprávě klikněte na došlý odkaz a nastavte si dle instrukcí Vaše nové heslo
 5. Přejděte na adresu https://zsvrchlabi.bakalari.cz a použijte uživatelské jméno došlé v emailu a heslo, které jste si nastavili.

Uživatelské jméno mají všichni ve tvaru prvních 6 číslic z rodného čísla a 4 náhodně generovaná písmena, např.: 070502ksow , uživatelské jméno nelze měnit a naleznete ho v emailu s odkazem na změnu hesla!

Heslo si každý rodič vytváří vlastní. Heslo nesdělujte svým dětem, protože rodičovský účet má právo omlouvání absence!

Problémy se získáním hesla

Zaslání hesla je možné pouze na emaily rodičů, které má škola k dispozici ke komunikaci. Tyto emaily byly do databáze zaneseny z formuláře “Souhlas se zpracováním údajů”.

 • Email není nalezen v databázi školy:
  • zadávejte pouze ten email, který jste zapisovali do formuláře “Souhlas se zpracováním údajů”
  • zkontrolujte, zda v emailové adrese nemáte překlep
  • pokud jste si jistí, že zadáváte správný email a i přesto Vám aplikace hlásí, že email nebyl nalezen, obraťte se prosím na třídního učitele Vašeho dítěte
 • Email byl odeslán, ale do schránky nedorazí:
  • zkontrolujte složku Spam nebo Nevyžádané zprávy, jestli náhodou nebyla zpráva antispamovým filtrem vyhodnocena jako spam
  • zprávy s heslem jsou odesílány obratem, může se ale stát, že dojde ke zpoždění v odesílání nebo přijímání zprávy, proto chvíli vyčkejte
  • zkuste žádost odeslat po nějaké době znovu
  • pokud stále nedostáváte email s odkazem na vytvoření hesla, obraťte se prosím na třídního učitele Vašeho dítěte

Spojení účtů – sourozenci na škole

V případě, že máte více dětí na naší škole, můžete si více účtů propojit v jeden:

 1. vytvořte si hesla pro všechny účty
 2. přihlašte se do webové aplikace na adrese https://zsvrchlabi.bakalari.cz do jednoho účtu
 3. po přihlášení do webové aplikace si otevřte záložku “Nástroje” a dále “Propojení účtů”
 4. zadejte přihlašovací údaje k dalšímu účtu

Webová aplikace

Webová aplikace se nachází na adrese https://zsvrchlabi.bakalari.cz , pro přihlášení zadejte uživatelské jméno a heslo. Návod k webové aplikaci naleznete zde.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikaci si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu nebo tabletu z příslušného obchodu. Přejděte na Google Play pro Android, App Store pro Iphone nebo Windows Store pro Windows Phone a dejte vyhledat aplikaci Bakaláři. Po její instalaci zapište adresu https://zsvrchlabi.bakalari.cz nebo vyhledejte naši školu a adresa se zapíše automaticky, zadejte uživatelské jméno a heslo.

Mobilní aplikace slouží hlavně k rychlému zjištění nových známek, informací na nástěnce apod., pro vyšší komfort a více informací je stejně nutné používat také webovou aplikaci.