Organizace prvního týdne pro prvňáčky a pomůcky pro prvňáčky

Středa

Sejdeme se ve středu 1. září před budovou školní družiny v 7:40 – 7:50 hod. Děti mohou mít aktovku. Po slavnostním zahájení na zahradě odvedou deváťáci prvňáčky do tříd, kde se seznámí se svojí paní učitelkou. V této době budou mít rodiče schůzku ve školní jídelně s vedením školy a vychovatelkami. Vyučování bude končit přibližně v 9:00 hod.

Vzhledem k současným hygienickým opatřením nemohou rodiče vstupovat do tříd.

Všichni účastníci během slavnostního zahájení musí mít zakryté dýchací cesty.

Ve čtvrtek 2. září ráno proběhne testování žáků.

Testovat se nemusí:

• žák po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19)
  • žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě

Prvňáčci si přinesou aktovku, penál svačinu, přezůvky a Tv úbor v látkovém sáčku.

Konec vyučování v 11:00 hod., poté oběd ve školní jídelně.

V pátek 3. září si žáci dále přinesou vybavený kufřík na Vv.

Konec vyučování v 11:00 hod., poté oběd.

Další týden bude probíhat vyučování podle rozvrhu, konec vyučování v 11:40 hod., oběd ve 12:00 hod.

Třídní schůzky

Třídní schůzky proběhnou v následujících termínech, Vaše účast je důležitá, mimo jiné obdržíte přístupové údaje do Bakalářů pro komunikaci se školou, omlouvání nepřítomnosti apod.

1.B  v úterý 7. 9. od 16:00 hod.

1.A ve středu 8. 9. od 16:00 hod.

1.C ve čtvrtek 9. 9. od 16:00 hod.

Těšíme se na Vás, Vaše paní učitelky

Pomůcky pro prvňáčky

Pomůcky, které zajistí škola:

• košík do lavice, mazací tabulku, vodovky a štětce, trojhranné voskovky a pastelky
  • klip
  • barevné papíry, úkolníček, plastové obálky, učebnice a sešity, čtvrtky, lihový fix
  • desky a eurofólie

Pomůcky, které zakoupí rodiče:

• Penál: tužka Stabilo 2x (pravák x levák), guma bílá měkká, ořezávátko, zatlačovací fix Stabilo (libovolná barva)
  • Kufřík na Vv: nůžky, lepidlo Kores, lepidlo Herkules 130 g, modelína, černá tuš
  • stabilní sklenice na vodu, miska od Ramy, 10 x kolíček, plena (savý hadr), pracovní tričko (zástěra, košile), igelitový ubrus (přesně 50 x 40 cm)
  • Batůžek na Tv: cvičky, tepláky, mikina, tričko, švihadlo, tenisový míček, náhradní ponožky a spodní prádlo
  • Nesmekavé bačkory

DESATERO PRO PRVŇÁČKY

1. Znám svoje jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.
  2. Umím se převléknout do cvičebního úboru, a to tak rychle, aby nikdo z mých
    kamarádů na mě nemusel čekat. Umím si zavázat tkaničky.
  3. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky na své místo.
  4. Správně držím tužku a pastelky, poznám barvy.
  5. Reaguji na oslovení mým jménem, poslechnu pokyny rodičů a paní učitelky.
  6. Umím vystřihnout obrázek nůžkami s kulatou špičkou.
  7. Dovedu si připravit svačinku na ubrousek, před jídlem a po jídle si umýt ruce.
    Obsloužím se na WC.
  8. Dovedu poslouchat delší vyprávění se zájmem a v klidu.
  9. Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji a povídám si o nich s rodiči.
  10. Do aktovky si sám uložím věci, a to tam, kam patří