Průkazy ISIC Scholar na naší škole

Naše škola se stala vydavatelem průkazů ISIC Scholar, které umožňují čerpat různé slevy na cca 2200 místech v ČR pro celou rodinu, nahrazují slevovou kartu ve veřejné dopravě a na naší škole mohou být využity také jako náhrada čipu na odebírání obědů. Veškeré bližší informace jak kartu získat a co karta nabízí se dozvíte uvnitř článku.

Cena karty je 250,- Kč za celou dobou platnosti (platnost je 5 let nebo do skončení školní docházky). Pokud o kartu máte zájem, je nutné o ni zažádat přes třídního učitele nejpozději do 30.11.2020. Další kolo vydávání karet bude až v průběhu září 2021 s příchodem nových žáků.

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás informovali, že naše škola patří do celosvětové skupiny škol, které vydávají pro své žáky mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák.

ISIC (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta a ISIC SCHOLAR (Školák) je jeho variantou pro základní školy. Průkaz vydává, stejně jako standardní ISIC, světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO již více jak 65 let, a je platný ve 127 zemích. Všichni držitelé průkazu ISIC SCHOLAR tedy mohou využívat stejných výhod jako držitelé průkazu ISIC.

Na žáka i celou rodinu čekají slevy na více než 2 200 místech v ČR a další ve 127 zemích světa. ISIC Školák je také akceptován mnoha institucemi nebo ve veřejné dopravě jako potvrzení věku a statusu žáka.

Oblíbené je využití průkazu ISIC také při nákupech v e-shopech (elektronika, oblečení, sport. potřeby, knihy atd.)

Využití průkazu ISIC Školák na naší škole:

• Je oficiálním průkazem žáka a potvrzením o studiu na naší škole
  • Pro výdej stravy v jídelně (namísto čipu)
  • Školní průkaz ISIC Školák nemusíte pořizovat každý rok znovu. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je tak omezena jen dobou docházky žáka na naši školu.
  • Školní ISIC Školák stojí 250 Kč na celou dobu platnosti (průkaz pořízený mimo naši školu stojí 350 Kč na jeden rok). V případě ztráty či zničení vystavujeme duplikát za 110 Kč.
  • Pro mnohé instituce a dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro využití zlevněného jízdného, nemusíte tedy vyřizovat další potvrzení o studiu

Příklady využití průkazu ISIC Školák mimo školu:

• Je akceptován většinou dopravců po celé ČR jako potvrzení o studiu a věku žáka
  • Slevy na více než 2.200 místech v ČR
    • při rodinných nákupech nejen v kamenných obchodech, ale i v e-shopech, ve stravování a vzdělávání
    • na vstupném do kulturních institucí
    • na permanentky v lyžařských areálech
    • speciální studentský mobilní tarif od Vodafone
    • na vstupném do kulturně-historických památek
    • v kinech, na koupalištích a dalších zábavních areálech
  • Možnost zřízení speciálního cestovního pojištění UNIQA.
  • Všechny partnery slev a bonusů najdete na www.isic.cz

Jak postupovat:

Agendu ISIC na naší škole vyřizuje třídní učitel daného žáka a sdělí Vám podrobnosti, jakým způsobem proběhne předání požadovaných dokumentů a vybrání peněz. Vše může proběhnout elektronicky – vyplníte formulář se žádostí o kartu, formulář vytisknete, podepíšete a oskenovaný zašlete třídnímu učiteli. Jestliže nemáte možnost formulář vytisknout, je možné jej elektronicky vyplnit, uložit a odeslat třídnímu učiteli, ten jej vytiskne a domluví se s Vámi na jeho podepsání. Dále je nutné dodat také fotografii žáka v elektronické podobě (požadavky na fotografie viz níže). Za vydání průkazu je stanoven poplatek 250,- Kč do skončení platnosti (max. 5 let), opět se domluvte s třídním učitelem na způsobu předání poplatku.

PŘEDAT VYPLNĚNÝ FORMULÁŘ A ZASLAT FOTOGRAFIE JE NUTNÉ NEJPOZDĚJI DO 30.11.2020, DALŠÍ KOLO VYDÁVÁNÍ KARET BUDE AŽ V ZÁŘÍ 2021 S PŘÍCHODEM NOVÝCH ŽÁKŮ

Na kartě budou použity osobní údaje z Bakalářů, proto ve webové aplikaci (https://zsvrchlabi.bakalari.cz) zkontrolujte osobní údaje. Případné nesrovnalosti můžete upravit zaškrtnutím políčka „Umožnit změny“ vpravo nahoře – lze pouze pod přihlášením rodiče, ne z účtu žáka.

Požadavky na fotografie:

• Prakticky stejné, jako na jiné průkazové foto – nerozmazaná barevná fotografie focená na výšku s dostatečným rozlišením (bez kostiček), v reálných barvách, bez vodotisků a jiných vzorů.
  • Aktuální podoba držitele karty, rozeznatelný nezakrytý obličej, viditelnost části ramen (spodní okraj kousek pod klíčními kostmi), nad hlavou kousek volného prostoru, neutrální pozadí (např. bílé nebo světle modré) bez nežádoucích stínů nebo odlesků, oči osoby otevřené.

Na vyfocení stačí běžný mobilní telefon nebo digitální fotoaparát a fotografii dítěte můžete pořídit např. před bílou stěnou.

Pomoci s nafocením a správným poměrem stran vám může i aplikace na mobilní telefon, vyhledat můžete např. slovní spojení „průkazové foto“ na AppStore nebo na Google Play a zobrazí se mnoho aplikací s touto tématikou.

Formulář se žádostí o kartu: Formulář (PDF)