Výprava za sněžným krtkem

V tomto článku se dozvíte více o uskutečněném Krtkově branném cvičení z pohledu žákyně 9.C Terezy Vlachové. Fotografie z této akce si můžete prohlédnout v článku.

Minulý týden se konalo branné cvičení neboli cesta ke krtkovi. Podmínky soutěže nebyly až  tak náročné, i já, jakožto sportovní antitalent, jsem je splnila. Krtek dal celé škole den předem  hlášení, co máme mít s sebou, nebylo toho málo, to mi věřte, i tak nás to neodradilo, a tak jsme si to ve trojicích rozdělili. Z těch věcí jsme sestavili evakuační zavazadlo a konečně vyrazili  na dlouhou cestu, kde jsme poznávali krtka a jeho život a taky to, jak se zachová v krizových situacích. Na prvním stanovišti nás čekala orientace na mapě, asi  si chtěl  krtek vyzkoušet náš orientační smysl, a po splnění úkolu se šlo dál, po cestě bylo ještě mnoho úkolů, a když se nám podařilo všechny splnit  a v pořádku dojít do cíle, čekal na nás veselý pedagogický sbor, který, ač to bylo divné, byl rád, že jsme se vrátili všichni. Hned poté, co spočítali ztráty, jsme byli odvedeni do školy, kde pro nás krtek připravil poslední úkol, a to napsat odpovědi na pár otázek: jak by se zachoval krtek a jak my, kdyby se stala nějaká živelná pohroma, a také jsme měli charakterizovat jeho, jakožto nový živočišný druh. Mám tu pro vás pár hlášek, nebo spíš jsem z toho udělala jeho charakteristiku:

• rozmnožuje se pomocí samčích a samičích vloček
  • na svatební cestu jezdí zásadně do Krkonoš
  • jí výživné žížaly a nejradši má učitelsky sbor
  • povoláním je zaměstnaný u Horské služby
  • také jí sněhové koule
  • krtčice češe svému partnerovi kožich, když nečeše, znamená to, že je divná
  • bydlí na špičce Sněžky
  • nejraději ze všeho ale chodí do hospůdky na jedno
  • ale myslím, že ještě radši provozuje snow sex

No prostě, bylo to prima, už o něm vím všechno a doufám, že i vám jsem aspoň něco pověděla. A taky jsem zjistila to, že jsou to jedny z nejlepších zážitků na téhle škole a docela mě mrzí, že na dalším krtkově dobrodružství už tu nebudu.

Tereza Vlachová, 9.C