Office – návody, přihlášení…

Pro případnou potřebu online výuky v tomto školním roce bude naše škola i nadále používat platformu Microsoft Office. Bližší informace jsou uvnitř článku.

Každý žák získá emailovou adresu ve formátu prijmeni.jmeno@zsvrchlabi.cz s kapacitou 50 GB, 1TB prostor na OneDrive, aplikace MS Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint, OneNote) a přístup do Teams.  Pro potřebu online výuky se bude používat aplikace Teams (ke stažení na https://www.microsoft.com/cs-cz/microsoft-365/microsoft-teams/download-app , případně v AppStore nebo Google Play jako aplikace na telefon nebo tablet). Nedoporučujeme používat online verzi v prohlížeči kvůli problémům s nefunkčností mikrofonu nebo kamery.

V rámci Teams bude možné provozovat online konzultace, případně online vyučování dle domluvy s aktuálním učitelem, prohlížet si připojené výukové materiály, vyplňovat kvízy, úkoly apod. Každý žák (nebo rodič prostřednictvím účtu žáka) již je v současné době přiřazen do týmu své třídy a bude tedy mít možnost komunikovat online v rámci chatu nebo videohovoru se svým třídním učitelem, případně jsou žáci součástí týmu jednotlivých předmětů.

Výukové video

Zde naleznete výukové video k Office 365 na naší škole: https://www.youtube.com/watch?v=HgtP80CLm7c

Jak se přihlásit

Přihlašovací stránka: www.office.com

Uživatelské jméno: prijmeni.jmeno@zsvrchlabi.cz (bez háčků, čárek a bez mezer!)

Vaše heslo:  noví žáci obdrží heslo od svého třídního učitele, žáci, kteří navštěvovali naši školu v minulém roce již heslo obdrželi