Adaptační kurz žáků ze 6.A a 6.C

Ve dvou turnusech odjelo celkem 50 žáků 6.A a 6.C na Benecko na chatu Alfonska, aby se během čtyř dnů lépe poznali, nastartovali spolupráci, komunikaci a vyzkoušeli si reagování v zátěžových situacích. Aktivity vedené školenými pedagogy se konaly za hezkého počasí v přírodě Krkonoš a zaměřovaly se na rozvoj fyzických i psychických dovedností. V úterý se vydali poznat dominantu okolí – rozhlednu Žalý s nadmořskou výškou 1019 m n. m. Čtvrteční návrat ke škole byl formou pěší turistiky a během 10km trasy z Benecka přes Kněžice, kapličku sv. Anny až ke škole je čekaly úkoly (pojmenování třídního maskota, vymyšlení pokřiku třídy, sběr přírodnin do hodiny výtvarné výchovy). Žáci 6.A a 6.C budou s nadšením ještě dlouho vzpomínat na jejich první společný pobyt. Fotografie si můžete prohlédnout uvnitř článku.

Mgr. Martina Zemanová