Matematická olympiáda

Na konci ledna se šest páťáčků z naší školy zúčastnilo okresního kola matematické olympiády v Trutnově a se třemi těžšími úlohami se vypořádali velmi dobře.

Adam Jindra se 14 body z 18 možných obsadil vynikající dělené druhé místo, Sofinka Movchanskaya skončila se 13 body na 4. až 6. místě a Markétka Hanušová s Eliškou Čivrnou se 12 body byly 7. až 9. Všichni se zároveň stali úspěšnými řešiteli.

První zkušenost se soutěží získala Barča Paulů a jen o bodík jí utekl titul úspěšný řešitel. S osmi body skončila na 11. až 12. místě.

Po hodinu a půl dlouhém rozjímání nad úlohami nám zbyla ještě chvilka času na prohlídku centra Trutnova a pak už se frčelo vlakem nazpět do Vrchlabí.

Všem zúčastněným děkuji za super reprezentaci školy a přeji mnoho dalších úspěchů.

Jakub Kvášovský