Omlouvání neúčasti ve vyučování

Vážení rodiče,

se začátkem nového školního roku bychom vám rádi připomněli pravidla uvolňování žáka z vyučování a omlouvání neúčasti žáka ve vyučování dle školního řádu naší školy.

• Zákonný zástupce žáka je povinen doložit důvody nepřítomnosti žáka ve vyučování nejpozději do 3 kalendářních dnů od počátku nepřítomnosti žáka.
  • Zákonný zástupce žáka je povinen písemně omluvit (zpravidla prostřednictvím elektronické žákovské knížky) celou dobu neúčasti žáka ve vyučování nejpozději do 3 kalendářních dnů po návratu žáka do školy.
  • V případě, že nebudou výše uvedené podmínky splněny, bude nepřítomnost žáka ve vyučování považována za neomluvenou.
  • Je-li žák uvolněn ze školy v době vyučování, odchází ze školy v doprovodu zákonných zástupců. Pokud to výjimečně není možné, je třeba doručit třídnímu učiteli písemné prohlášení zákonných zástupců o tom, že žák může odejít ze školy sám v přesně určenou dobu a zákonní zástupci za něho přebírají veškerou zodpovědnost.

Děkujeme a přejeme vám i vašim dětem klidný a pohodový školní rok.