Panenky pro dětský fond Unicef

Naše škola se zapojila do projektu „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ pod záštitou společnosti UNICEF. Jeho cílem je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu panenky. Panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním dětským smrtelným chorobám. Každá panenka má svůj rodný list se svým jménem, jménem a adresou tvůrce a dalšími údaji a je prodávána za částku 600.00 Kč, kdo ji zakoupí, tak vlastně symbolicky adoptuje dítě, které panenka představuje. Žáci naší školy vytvořili celkem 45 panenek, které se účastní soutěže MISS Panenka 2008. Všechy panenky si můžete prohlédnout uvnitř článku.