Krkonošské sportovní hry

Dne 26.9.2006 proběhly na školním hřišti Krkonošské sportovní hry, v článku si můžete přečíst podrobnosti o této akci, na fotografie se můžete podívat uvnitř článku.
Dne 26.9.2006 se konal v atletickém areálu manželů Zátopkových ve Vrchlabí již VII. ročník KRKONOŠKÝCH  SPORTOVNÍCH  HER V LEHKÉ  ATLETICE. Pořadatelství se zhostila ZŠ Náměstí Míru Vrchlabí pod záštitou jejího ředitele pana Mgr. Petra Jindřicha. Soutěžilo se v atletických disciplínách a to vždy ve dvou kategoriích žákyně mladší  a žákyně starší , u chlapců podobně – žáci mladší  a žáci starší. Počasí závodníkům přichystalo krásný slunečný den, ideální pro vrcholné atletické výkony. Závodů se zúčastnili žáci těchto škol : ZŠ Lánov, ZŠ Školní Vrchlabí, ZŠ Studenec, ZŠ Náměstí Míru Vrchlabí a Gymnázium Vrchlabí.V běžeckých  atletických disciplínách se závodilo  ve sprintu na 60 m, mladší žákyně 600 m, starší žákyně 800 m, mladší žáci 1000 m a starší žáci 1500 m. Dalšími disciplínami byl skok daleký, skok vysoký a vrh koulí a to pro všechny kategorie.  Pro první tři sportovce z každé disciplíny byly připraveny diplomy a stupně vítězů.
Běhy : Nejrychlejším sprinterem se stal Slach Jan na 60m v čase 7,5 s, těsně za ním bral stříbro Tomáš Rudy Oppelt za 7,7 s. Nejrychlejší dívkou Fischerová Andrea v čase 8,4 s. V mladších se vítězem stal Černý Jiří 8,1 s. a dívkou Bartoňová Eva 8,8 s., která vyhrála i 600 m žákyň ml. Ve starších dívkách na  800 m Eva Samková 2:48,6 s . 1000 m ml.žáků vyhrál David Maňásek 3:27,5 a v běhu na jednu míli zvítězil Daniel Máka  časem 4:54,6.
Skok daleký ml. žáci Huška Jakub 419 cm, žáci st. Klimenta 522 cm. Žákyně ml. Grofová Karolína 399 cm a žákyně st. Klenzová Markéta 409 cm.
Skok vysoký ml. žáci Šmíd Jakub143 cm, žáci st. Ivan Riško 160 cm. Žákyně ml. Grofová Karolína 125 cm, žákyně st. Dagmara Pitrmucová 143 cm.
Vrh koulí ml. žáci Černý Jiří 10,14 m, žáci st. Tomáš Rudy Oppelt 10,27 m. Žákyně ml. Lahrová Kristýna 7,63 m, žákyně st. Kobrlová Eva 7,82 m.
Štafety ml. dívky Nám. Míru 5:04,7 s, st. dívky Nám. Míru 4:48,5 s, ml. žáci ZŠ Školní 4:52,6 s, st. Žáci Nám. Míru 4:04,9 s.
Nejúspěšnější školou v individuálních závodech stala pořádající ZŠ Nám. Míru s 5 zlatými, 7 stříbrnými a 4 bronzovými medailemi.