Exkurze Dobrošov

Žáci 9. ročníků se zúčastnili exkurze na pevnost Dobrošov, ve článku se dozvíte podrobnosti o této akci, na fotografie se můžete podívat uvnitř článku.

No jo…pojedeme na dějepisný a určitě ohromě zábavný výlet na Pevnost Dobrošov. Prý to bude ,,fyzicky náročné“ ehm podle mne to bylo slabé slovo…:-D
Ráno po vystoupení z autobusu v Náchodě, jsme šli nekonečnou cestou do kopce, pořád jen do kopce a jediné dvě lavičky cestou nahoru byly právě natřené, takže k odpočinku nezbylo nic jiného než občasné svalení se na zem:-D. Po vylezení nahoru, Šafina a ostatní to zakotvili v nejbližším (jediném) bufetu. Poté následovala návštěva pevnosti..Sice už každý měl radost, že už cestou zpět půjdeme jen z kopečka, do reálu nás přivedly schody, kterých v té studené díře bylo dostatek. Průvodce na pevnosti byl jeden statný chlapík, který vyprávěl, jak to tam tenkrát chodilo. Nakonec jsme zdolali naštěstí už poslední schody na rozhlednu, z které byl nádherný výhled do kraje.
AA huráá zpátky dolů z kopce…mnozí běželi…celý natěšení a plní nezapomenutelných dojmů všichni nasedli do busů a odjeli do Vrchlabí.

Tereza Šafaříková, 9.B