Mikulášská nadílka na 1. stupni

Letošní mikulášskou nadílku připravili již tradičně žáci devátých tříd. Organizátoři z 9.A, 9.B a 9.C se tohoto obyčeje ujali opravdu zodpovědně. Každá z tříd vytvořila skupinu s hlavní postavou – Mikulášem, nechyběli jeho pomocníci, čerti, kteří vyzrazují nekalé činy, a andělé, kteří se snaží prohřešky vyvážit dobrými skutky.

Během dopolední nadílky jsme zavítali do prvních tříd na budovu Vločky a nad družinu. Tady jsme pro žáky měli připravené – vedle nadílky sladkosti a ovoce – i výrobky od jejich starších kamarádů. Žáci 9.A vyráběli keramické anděly a čerty, kamarádi z 9.B si připravili zdobené kameny s čertím obličejem a andělé a čerti 9.C vyrobili zapichovátko s motivem anděla. Za odměnu nám prvňáci předvedli, jak obratní jsou v přednesu říkanek, básniček nebo zpěvu.

Ve 2.A a 2.B nám děti zazpívaly písničku Čerti se ženili a samy se doprovodily na hudební nástroje. Některé třídy – 3.A, 3.C a 4.C – měly tématicky zaměřený den. Děti se přestrojily za andílky nebo čerty a zahrály si na andělskou či čertovskou školu.

Tento den si žáci naší školy užili netradičně, s ocáskem nebo křídly za zády a s úsměvem na tváři!

Mgr. Martina Zemanová, třídní učitelka 9.A