Netopýři ve škole

Ve dnech 14.-15 dubna proběhla na prvním stupni v jednotlivých třídách přednáška Mgr. Heleny Jahelkové o netopýrech. Paní lektorka dětem nejen vyprávěla, ale přivezla několik netopýrů ukázat. Děti si mohly prohlédnout jejich stavbu těla, viděly i jejich krmení a každý si mohl vzít netopýra do dlaní. Někteří odvážlivci si je nechali položit na hlavu, aby byl vyvrácen mýtus o tom, že se netopýři zamotávají lidem do vlasů.
Rok 2011-2012 je mezinárodním rokem netopýrů, Mgr. Helena Jahelková PhD.(vědecký pracovník PřF UK) je členkou ČESON (Česká společnost pro ochranu netopýrů), ZO ČSOP a členkou poradního výboru EUROBATS ( Mezinárodní dohoda o ochraně populací evropských netopýrů). Další zajímavosti o životě netopýrů , pomoci, odchytu, poradenství můžete najít na www.nyctalus.cz. Fotografie si můžete prohlédnout po otevření článku.

Anna J. Erlebachová
tř. uč. 1.C