Talentové zkoušky do sportovních tříd

Uvnitř článku si můžete přečíst informace ke sportovním třídám v příštím školním roce a dále i informace k talentovým zkouškám pro žáky současných 5. ročníků.

Ke stažení: Přihláška do sportovní třídy (PDF)

ZŠ nám. Míru otevírá v příštím školním roce sportovní třídu (6. třída ZŠ). Sportovní třídy mají rozšířenou výuku TV na 5 hod. týdně.

Sportovní třída je třída výběrová a žáci jsou přijati na základě talentové zkoušky s přihlédnutím k jejich prospěchu a výchovným opatřením. Talentová zkouška bude probíhat v pátek 27. dubna 2018 od 14,00 hod. na stadionu manželů Zátopových a hodnotí se následující disciplíny:

60m sprint, hod medicinbalem (2kg) obouruč vrchem, skok daleký z místa a běh 600m.

Přihlášky k talentovým zkouškám do ST je možné odevzdat třídním učitelům, v kanceláři školy nebo zaslat elektronicky na adresu nmiru@zsvrchlabi.cz, sportovky@zsvrchlabi.cz. Náhradní termín talentové zkoušky bude vypsán na webu ZŠ.

Informace o sportovních třídách, talentových zkouškách a výsledcích talentových zkoušek najdete na adrese: www.zsvrchlabi.cz nebo na tel.: 493 815 000, 493 815 004.

Do sportovní třídy (ST) se mohou hlásit děti projevující zájem o běžecké či sjezdové lyžování, hokej, orientační běh, atletiku, míčové sporty, gymnastiku a další sportovní aktivity. V letním období probíhá výuka na atletickém stadionu, v zimním období pak na sjezdových tratích v Herlíkovicích a Bubákově, na běžeckých tratích ve Vejsplaších, v tělocvičně, na zimním stadionu nebo podle domluvy na jiných sportovištích.

ST spolupracují s jednotlivými sportovními oddíly ve Vrchlabí a okolí a umožňují mladým sportovcům se realizovat.

Sportovní třídy mají rozšířenou výuku TV na 5 hod. týdně. V zimním i v letním období mají v každém školním roce týdenní soustředění organizované školou.

Mimo tyto akce jsou děti organizovány ve sportovních oddílech. Škola s těmito oddíly spolupracuje a spolupodílí se na vybavení sportovců a organizování tréninků, soustředění a závodů.

DÁLE NAŠIM ŽÁKŮM NABÍZÍME

odborné vedení v alpském a běžeckém lyžování, hokeji, orientačním běhu, lehké atletice, biatlonu, fotbalu, florbalu

využití sportovního areálu u kláštera, tělocvičny, posilovny,

dopravu na místa tréninků nebo závodů školním mikrobusem,

závody v rámci oddílů nejen u nás, ale i v zahraničí,

rozvrhy v souladu s ranními i odpoledními tréninky

Při vstupu do sportovní třídy se vybírá příspěvek 500,- Kč za rok.