Zeměpisná olympiáda – školní a okresní kolo

Na začátku února proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády, do kterého se zapojili žáci, kteří si chtěli prověřit své dovednosti v práci s atlasem a teoretické zeměpisné znalosti.

Zde je pořadí na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích:

pořadí

kategorie A – 6. třídy

kategorie B – 7. třídy

kategorie C – 8. a 9. třídy

1.

Kryštof Hrubý 6.B

Josef Kúřil 7.B

Adéla Klimentová 9.C

2.

Matěj Zajíc 6.C

Tomáš Škáva 7.A

Antonín Hron 9.C

3.

Vilém Hron 6.C

Daniel Síbr 7.A

Vojtěch Vasiljev 9.A

Nejlepší dva soutěžící si zajistili účast v okresním kole, které proběhlo 26.2. na gymnáziu ve Dvoře Králové.

Soutěž měla tradiční formát. Byla rozdělena na tři části – práce s atlasem, test teoretických znalostí a praktickou část. Z našich zástupců si nejlépe vedl Pepa Kúřil, který posbíral 75 % všech možných bodů a obsadil skvělé páté místo v kategorii B. Na velmi pěkné umístění dosáhla i Áďa Klimentová v kategorii C, kdy s 80 % body obsadila 10. místo. Na stejné pozici se v kategorii A umístil Matěj Zajíc, kterému vzhledem k velké náročnosti zadání pro šesťáky stačilo k desátému místu 37 % bodů.

Pro všechny naše žáky to byla premiérová účast na soutěži a jejich výsledky, k nimž jim blahopřeji, byly velmi solidní a zároveň děkuji moc za reprezentaci školy.

Jakub Kvášovský