Divadlo v Praze

11. dubna se žáci osmých tříd, které do velkého autobusu doplnili spolužáci ze sedmičky, v brzkých hodinách vydali do našeho hlavního města.

První zastávka proběhla v Centru Černý most, kde jsme se do sytosti najedli a nakoupili nějaké ty košile a boty na večer. Metrem jsme přejeli na Karlovo náměstí. Přešli jsme rovnou do neviditelné výstavy. Tady jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli jaké to je, když člověk nevidí. Nevidomý nás provedl ve tmě po místnostech, zavedl nás do myslivny, seznámil nás se svým domácím mazlíčkem a na výstavě nás nechal hádat, jaké sochy „vidíme“. V době čekání, až si ostatní výstavu také projdou, jsme nasadili masky a hráli deskové hry upravené pro nevidomé, psali na psacím stroji nebo stavěli lego.

Pak nastalo rychlopřevlékání v autobuse, nějaká ta večeře a hurá do divadla. Divadlo Semafor jsme našli lehce, usadili jsme se a nechali se unášet vírem vtipně upravených balad z Kytice Karla Jaromíra Erbena. Představením nás provázel Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou, čehož si velmi vážíme. Vytouženého návratu do Vrchlabí jsme se dočkali chvíli po půlnoci.