Putování za krásami baroka…

Historická exkurze žáků 8. A po stopách sochaře Matyáše Bernarda Brauna

Poslední kalendářní letní den si žáci 8.A spolu s třídní učitelkou Martinou Zemanovou a panem učitelem dějepisu Markem Kopeckým zpříjemnili exkurzí za nedalekou barokní scenérii – Braunovým betlémem a hospitalem Kuks.

Putování začalo po příjezdu na vlakové nádraží do Dvora Králové nad Labem, odkud „výletníci“ pokračovali dále  pěšky přes les s Braunovými sochami ze Starého a Nového zákona až k samotnému hospitalu. Tam čekala účastníky exkurze prohlídka celého areálu i s hrobkou Františka Antonína Šporka – tamního mecenáše. Žáci se blíže seznámili s barokním uměním, poznali životní styl buržoazie v 18. století libující si v lázeňství, myslivosti a společenském setkávání.

Třešničkou na dortu celé exkurze byla podívaná v Železničním muzeu v Jaroměři, kde byly k vidění parní lokomotivy z dob od Rakouska-Uherska až po 20. století.

Mgr. Martina Zemanová
třídní učitelka 8.A