Zájezd do Londýna

Na konci školního roku v červnu se vybraní žáci naší školy zúčastnili zájezdu do Londýna. Na dlouho organizovaný výlet jsme se všichni moc těšili. Zážitkem pro nás byla již cesta na ostrovy, hlavně plavba trajektem. Londýn nás přivítal krásným slunečným počasím.

Program byl velmi náročný, snažili jsme se vidět a užít si metropoli co nejvíce. Shlédli jsme Buckinghamský palác, Big Ben, čtvrť Soho, nultý poledník v Greenwichi, projeli se metrem, navštívili mrakodrap, zažili úžasný výhled ze Sky Garden a mnoho dalšího. Ochutnali jsme tradiční fish and chips i „bacon and eggs“. Jeden den jsme strávili u moře, prohlédli jsme si i víkendové sídlo královské rodiny ve Windsoru. Ubytováni jsme byli v britských rodinách, kde jsme si mohli procvičit naše znalosti angličtiny. Domů se nám tedy vůbec nechtělo. Děkujeme všem, kteří organizovali tento zájezd, že jsme měli možnost si v praxi vyzkoušet naše znalosti angličtiny, poznali jsme a viděli to, o čem se učíme ve škole v hodinách jazyka.

Žáci ZŠ nám. Míru Vrchlabí