Hejný učí „ Hejného“ na ZŠ nám. Míru

Přesněji… profesor Milan Hejný vyučoval  matematiku žáky páté třídy svojí vlastní metodou nebo, jak sám říká, metodou svého otce.  Přijel  do naší školy v pátek 15. 9. a než se dostal do třídy, musel absolvovat „matematickou cestu“ za kódem a klíči od dveří, kterou mu samy děti připravily. Poté  vedl hodinu za zvědavého přihlížení učitelů školy a dokonce i zástupců vrchlabského gymnázia.

Jeho návštěva byla samozřejmě plánovaná.  Čtyři učitelé naší školy již touto metodou vyučují třetí rok a s profesorem Hejným se setkali  na týdenní letní škole matematiky. Pan profesor jim, zaujat jejich přístupem, přislíbil návštěvu a svůj slib velice rychle dodržel.  Nezůstal však pouze u vyučování žáků, ale navštívil i některé třídy, ve kterých výuka matematiky „jeho“ metodou probíhá.

V následné diskuzi odpovídal na dotazy velké části pedagogického sboru ZŠ nám. Míru a již zmíněných zástupců vrchlabského gymnázia.  Spolu se svými kolegyněmi z Pedagogické fakulty UK doc. Darinou Jirotkovou, Jarkou Kloboučkovou a Lenkou Rybovou odpovídali na dotazy o smyslu a vývoji výuky matematiky a  o návaznosti této logiku podporující metody na 2. stupeň základní školy, protože se zatím „Hejného“ metodou vyučuje převážně na 1. stupni základní školy.

Mgr. Josef Krejčí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *