Závěr školního roku v ZŠ Vrchlabí, nám. Míru

Školu ve „zvláštním režimu“ jsme letos zahájili už 20. června.

Na slíbenou besedu za námi přišla trojnásobná juniorská mistryně světa a vítězka závodu světového poháru ve snowboardcrossu  Eva Samková. Společně se svými bývalými učiteli a s žáky 8. a 9. tříd jsme s Evou vzpomínali na její školní léta u nás a na její lyžařské a později snowboardové začátky ve sportovní třídě. Dozvěděli jsme se o tom, jaká cesta Evu dovedla zrovna ke snowboardcrossu a o tomto zajímavém odvětví sportu vůbec. Určitě svým poutavým a milým vyprávěním získala několik nových adeptů tohoto mladého sportu.

Eva je další opravdu „naše“ želízko v ohni na olympiádě v Soči spolu s její spolužačkou Karolínou Erbanovou. Určitě budeme oběma děvčatům moc držet palečky a přejeme úspěšný a šťastný život – sportovní i osobní.

Děkujeme Evě Samkové, že si v závěru školního roku udělala čas pro naši školu.

Další „zvláštní režim“ proběhl ve škole v pondělí 24.6. Pod téměř manažerským vedením pana učitele Kopeckého jsme uskutečnili branné cvičení. Letošní hlavní téma bylo záchrana před povodněmi a voda nám cvičení opravdu zkomplikovala. Místo Městského parku jsme se všichni sešli ve velké tělocvičně, kde byli žáci rozděleni do družstev po devíti (vždy žák z 1.až 9.třídy),  a pod dohledem učitelů plnili různé úlohy např. poskytnout první pomoc, zabalit evakuační zavazadlo, zorientovat se v mapě, pracovníci městské policie zkoušeli děti ze znalostí bezpečnosti silničního provozu, žáci museli i „projít nebezpečným prostorem“, prokázat schopnost „transportovat vodu“ a pro dobrou náladu si i společně zazpívat. Pochvala patří většině těch nejstarších žáků, kteří se ve svém družstvu velmi pěkně starali o své nejmladší spolužáky.

Za program pro děvčata při Dni zdraví děkujeme cvičitelce Evě Pelcové a kosmetičce Vendulce Fišerové. Za besedu pracovníkům městské policie,  horské služby, autoškoly Raabe a paní Votočkové, za ukázky poskytování první pomoci studentům SZŠ v Trutnově.

Všichni se těšíme na pátek 28.6. – poslední a slavnostní  den školního roku. Naši prvňáčci si připravují písničku a dáreček pro „své“ deváťáky a doprovodí je v tento den na Městský úřad Vrchlabí k závěrečnému předávání  vysvědčení.

Přejeme našim absolventům šťastné vykročení do života, všem žákům báječné prázdniny a učitelům zasloužený odpočinek po skvěle odvedené práci, velmi často nad rámec svých povinností.

za ZŠ Vrchlabí, nám. Míru Mgr. Iveta Boháčová

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>