Závěr školního roku v ZŠ Vrchlabí, nám. Míru

Školu ve „zvláštním režimu“ jsme letos zahájili už 20. června.

Na slíbenou besedu za námi přišla trojnásobná juniorská mistryně světa a vítězka závodu světového poháru ve snowboardcrossu  Eva Samková. Společně se svými bývalými učiteli a s žáky 8. a 9. tříd jsme s Evou vzpomínali na její školní léta u nás a na její lyžařské a později snowboardové začátky ve sportovní třídě. Dozvěděli jsme se o tom, jaká cesta Evu dovedla zrovna ke snowboardcrossu a o tomto zajímavém odvětví sportu vůbec. Určitě svým poutavým a milým vyprávěním získala několik nových adeptů tohoto mladého sportu.

Eva je další opravdu „naše“ želízko v ohni na olympiádě v Soči spolu s její spolužačkou Karolínou Erbanovou. Určitě budeme oběma děvčatům moc držet palečky a přejeme úspěšný a šťastný život – sportovní i osobní.

Děkujeme Evě Samkové, že si v závěru školního roku udělala čas pro naši školu.

Další „zvláštní režim“ proběhl ve škole v pondělí 24.6. Pod téměř manažerským vedením pana učitele Kopeckého jsme uskutečnili branné cvičení. Letošní hlavní téma bylo záchrana před povodněmi a voda nám cvičení opravdu zkomplikovala. Místo Městského parku jsme se všichni sešli ve velké tělocvičně, kde byli žáci rozděleni do družstev po devíti (vždy žák z 1.až 9.třídy),  a pod dohledem učitelů plnili různé úlohy např. poskytnout první pomoc, zabalit evakuační zavazadlo, zorientovat se v mapě, pracovníci městské policie zkoušeli děti ze znalostí bezpečnosti silničního provozu, žáci museli i „projít nebezpečným prostorem“, prokázat schopnost „transportovat vodu“ a pro dobrou náladu si i společně zazpívat. Pochvala patří většině těch nejstarších žáků, kteří se ve svém družstvu velmi pěkně starali o své nejmladší spolužáky.

Za program pro děvčata při Dni zdraví děkujeme cvičitelce Evě Pelcové a kosmetičce Vendulce Fišerové. Za besedu pracovníkům městské policie,  horské služby, autoškoly Raabe a paní Votočkové, za ukázky poskytování první pomoci studentům SZŠ v Trutnově.

Všichni se těšíme na pátek 28.6. – poslední a slavnostní  den školního roku. Naši prvňáčci si připravují písničku a dáreček pro „své“ deváťáky a doprovodí je v tento den na Městský úřad Vrchlabí k závěrečnému předávání  vysvědčení.

Přejeme našim absolventům šťastné vykročení do života, všem žákům báječné prázdniny a učitelům zasloužený odpočinek po skvěle odvedené práci, velmi často nad rámec svých povinností.

za ZŠ Vrchlabí, nám. Míru Mgr. Iveta Boháčová