Adaptační kurzy 6. a 7. tříd 2021

Po roční pauze se naše škola opět vrátila k osvědčeným adaptačním kurzům. Program zajišťovali, jako i v předchozích letech, zkušení lektoři ze společnosti Projekt Odyssea.
Tři dny strávili naši žáci v příjemném prostředí Horského domova na Strážném, a to jak ze šestých, tak i sedmých tříd, kterým to loňská epidemiologická situace nedovolila.
Spolu se svými třídními učiteli dostali příležitost se nejen seznámit, ale i poznat se jinak než jen ze školních lavic. Aktivita střídala aktivitu, nikdo se nenudil a na každou novou, neotřelou hru se děti těšily. Nešlo o to někoho porazit, nad někým zvítězit, ale spolupracovat, komunikovat, navzájem si důvěřovat …
Jednotlivé kolektivy si samy vytvořily svá třídní pravidla i vlajku, domluvily se na tom, co je potřeba dodržovat, aby všem bylo ve třídě dobře. Byla to šance pro „nováčky“ i pro ty, kteří doposud stáli stranou, začít znovu a lépe na 2. stupni.
Každý měl možnost najít si své „místo na slunci“! Snad si jej udrží! Držme palce!

Adaptační kurz 7.C

Dne 20.září 2021 odjela vrchlabská sportovní třída 7.C na adaptační kurz do Horského domova. Tato akce měla jasný cíl. S pomocí her stmelit kolektiv a předejít možnému vzniku šikany.

Z vyprávění účastnice:
Pro někoho to byl úplně běžný den, ale pro mě to byl začátek nového dobrodružství. Dnes jsem totiž měla odjet společně se svou třídou, naší třídní učitelkou a její pomocnicí na adaptační kurz. Těšila jsem se. A to dost. Byl to můj první adapťák. Měli jsme jet už minulý rok, ale kvůli „koroně“ to nevyšlo.

20. září jsme se všichni sešli před školou s vyplněnými papíry. Věci jsme dali do auta a vyrazili směr naše nová ubytovna. Cestou jsme se párkrát zastavili a dali si pauzu, ale nakonec jsme tam přeci jen dorazili. Uvítali nás pracovníci z projektu Odyssea.
Každý náš den v podstatě probíhal takto: Ráno jsme vstali a v osm se dostavili na snídani. Poté následovalo zopakování předešlého dne a dopolední aktivity se svačinou. Pak byl vždy výborný oběd a odpolední program, večeře, večerní hry a večerka.
Dne 22. září jsme se zase vrátili.
To by bylo přibližné shrnutí toho, co jsme zažili. Doufám, že si to někdy zopakujeme.

Sepsala a zpracovala Jana Mánková