Dějepisná soutěž: Pátrání po starém Vrchlabí

Zveřejňujeme soubor 10 fotografií, které byly před nedávnem náhodně objeveny v archivu školy. Přestože byly na obálce datovány květnem 1977 – tedy vznikly v podstatě nedávno, nabízejí velmi zajímavý pohled na naše město. Dokonce tak zajímavý, že některé záběry nebyly dosud přesvědčivě lokalizovány. Fotografie tedy dokládají, jakým vývojem prošlo naše město za pouhá 3 desetiletí.

Pátrání se může zúčastnit každý. Hledejte místa zachycená na fotografiích, pořiďte fotografii současné podoby tohoto místa, doplněnou o stručný popis viditelných změn. Budeme rádi za jakékoli další podrobnosti k lokalitám – technické informace, stavební dějiny, majitelé či autoři staveb.

Svá zjištění můžete přinášet v průběhu tohoto školního roku do sborovny školy. Na závěr bude uspořádána veřejná výstava shromážděných prací, autoři nejzajímavějších z nich budou odměněni.

Děkujeme předem za Vaši účast. Objevujeme město, které je naším domovem.