Den evropského dědictví v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí

I vrchlabské Krkonošské muzeum se připojilo ke Dnům evropského dědictví a otevřelo své brány výjimečně v pondělí 13. září. Bližší dojmy z návštěvy se dozvíte a na fotografie se podíváte po otevření článku.

Žáci 7.A si tuto událost nenechali ujít a kromě stálé expozice Kámen a život si prohlédli ambit kláštera, kde se nachází několik výstav věnovaných např. historii lyžování v Krkonoších či drobným savcům a expozice Člověk a hory. Součástí prohlídky byla i návštěva kostela sv. Augustina. Všichni ale poprvé nahlédli do tamní knihovny, kde se seznámili se starými tisky (knihami do roku 1800). Po celou dobu návštěvy nám byli na blízku pracovníci KRNAPu, kteří nás obohatili svým výkladem. Žáci své poznatky z návštěvy kulturní památky uplatní dále v českém jazyce, při práci ve slohu.

Mgr. Martina Zemanová
třídní učitelka 7. A