Matematická soutěž Pangea

V průběhu února se žáci našich 4. – 9. tříd, kteří projevili zájem, zúčastnili další zajímavé matematické soutěže. V online verzi měli 45 minut na to, aby se poprali s 15 různě obtížnými úlohami dle náročnosti bodově ohodnocenými. Vyzkoušeli si porozumění textu, čtení grafů, tabulek, geometrické dovednosti aj. Do soutěže se v celé ČR zapojilo cca 52 tisíc žáků škol z celé republiky a do velkého finále postoupilo z jednotlivých ročníků vždy prvních 60 žáků.

Z našich žáků si nejlépe vedl Jirka Jakubec ze 6. třídy, který skončil na 162. místě v republice z 10 000 žáků a čtvrtý v rámci kraje z 364 účastníků.

Zde je pořadí po jednotlivých ročnících v rámci naší školy:

4. ročník – 1. Adam Jindra 2. Sofia Movchanskaya 3. Eliška Čivrná

5. ročník – 1. Johanka Cupáková 2. – 3. Amálie Hamáčková a Valentina Grégrová

6. ročník – 1. Jirka Jakubec 2. – 3. Viktor Knob a Matyáš Motyčka

7. ročník – 1. Filip Vedral 2. Matyáš Menoušek 3. – 4. Matěj Brož a Laura Neffe

8. ročník – 1. Adéla Klimentová 2. Vojtěch Vasiljev 3. Antonín Hron

9. ročník – 1. Michaela Foretová 2. Adéla Randáková 3. Patricie Truhlářová

Děkuji všem, co se do soutěže zapojili za účast, a věřím, že příští rok bude počet soutěžících v této zajímavé soutěži z naší školy vyšší a někdo třeba zaútočí na umístění mezi nejlepšími 🙂

Jakub Kvášovský