Praha historická

Bylo půl osmé ráno a k naší škole přijížděly dva autobusy. Osmé třídy čekal celodenní výlet po historické Praze, tak jako to naše škola pořádá už roky. Když už konečně všichni nastoupili do autobusů, mohlo se odjet.

Autobusy přijížděly do Prahy a první, co žáky čekalo, byl Pražský hrad. Stáli jsme na velkém nádvoří a poslouchali přednášku jednoho z učitelů. Poté nás čekal přesun do obrovské a překrásné katedrály sv. Víta s hrobkami manželek Karla IV. Katedrála byla úžasná, ale většinu přešel humor, když stoupali asi dvoustý schod na rozhlednu a to nemluvím o těch, co mají fobii z uzavřených prostor, protože schodiště tam je moc úzké a lidí, kteří se chtěli dostat nahoru a dolů, bylo moc. Ale ten nejkrásnější výhled na Prahu stál určitě za to, stejně tak jako krásný Vladislavský sál a Zlatá ulička, zařízená ve staročeském stylu s mnoha malinkými obchůdky.
Než jsme vyrazili na Karlův most, což je jedna z dalších památek Prahy, čekala nás cesta po křivolakých uličkách, ukončená občerstvením v jednom z McDonaldů. Pak se šlo ještě na Staroměstské a Václavské náměstí. Bohužel orloj na Staromáku opravovali, takže my ho neviděli, zato Václavák s tolika obchody, které ocenily především dívky než chlapci, nám to vynahradil.
Na konci výletu nás čekaly autobusy, které nás v půl osmé navečer přivezly zpátky domů do Vrchlabí.

Článek sepsala Tereza Šafaříková