Bakaláři na naší škole ve školním roce 2021/2022

Vážení rodiče,

stejně jako minulý rok bude i letos naše škola používat žákovskou knížku, třídní knihu, omlouvání nepřítomnosti a další přes elektronickou aplikaci Bakaláři.

Bakaláři v novém školním roce

Pro komunikaci se školou se opět bude používat systém Bakaláři. Všichni rodiče žáků 1. – 9. tříd si proto musejí zřídit přístup do Bakalářů a nastavit si heslo, aby s nimi mohl komunikovat nejen třídní učitel, ale i vedení školy a aby rodiče hlavně mohli omlouvat nepřítomnost svého dítěte ve škole.

Žáci a jejich rodiče, kteří naši školu navštěvovali i v minulém roce, mají přístup do bakalářů již zřízen. Přihlášení do bakalářů je na internetové adrese https://zsvrchlabi.bakalari.cz .

V případě, že si rodiče nepamatují své přihlašovací údaje, mohou si je znovu vygenerovat na přihlašovací stránce – podrobný postup je uveden níže v tomto článku. Pokud si daný email nepamatujete, obraťte se na třídního učitele Vašeho dítěte.

Pokud si své přihlašovací údaje nepamatují žáci, musejí se obrátit na svého třídního učitele, který jim vygeneruje nové heslo.

Žákům i rodičům doporučujeme změnit heslo na lépe zapamatovatelné v sekci Nástroje – Změna hesla ve webové aplikaci.

Informace pro nové žáky a jejich rodiče

V případě, že Vaše dítě navštěvuje nově naši školu v 1. nebo 6. ročníku, obdržíte přístupové údaje na úvodních třídních schůzkách. Pokud Vaše dítě nastoupilo na naši školu v jiném ročníku než v 1. a 6., domluvte se se svým třídním učitelem, který Vám přístupové údaje předá.

Návody k webové aplikaci

Podrobný návod k webové aplikaci naleznete zde.

Použití Bakalářů

Přístup do systému je možné realizovat pomocí webové aplikace (https://zsvrchlabi.bakalari.cz) nebo pomocí mobilní aplikace (ke stažení z AppStore nebo Google Play), přičemž do obou je společné uživatelské jméno a heslo. Primárně doporučujeme využívat webovou aplikaci, kde je mnohem více informací a více funkcí, mobilní aplikaci doporučujeme používat jen na rychlé prohlížení aktuálních informací (známky, suplování, došlé zprávy…).

Získání nebo obnovení hesla – podrobný návod

 1. Ve webovém prohlížeči si otevřte stránku na adrese https://zsvrchlabi.bakalari.cz a po zobrazení přihlašovacího formuláře klikněte na odkaz „Zapomenuté heslo“ uvedený pod formulářem. Můžete také jít přímo na stránku s generováním nového hesla zde: https://zsvrchlabi.bakalari.cz/next/serpwd.aspx
 2. Zadejte email, který jste poskytli naší škole ke komunikaci a stiskněte tlačítko „Pokračovat“
 3. Na Váš email dojde zpráva s uživatelským jménem a odkazem na vytvoření hesla
 4. V emailové zprávě klikněte na došlý odkaz a nastavte si dle instrukcí Vaše nové heslo
 5. Přejděte na adresu https://zsvrchlabi.bakalari.cz a použijte uživatelské jméno došlé v emailu a heslo, které jste si nastavili.

Uživatelské jméno mají všichni ve tvaru prvních 6 číslic z rodného čísla a 4 náhodně generovaná písmena, např.: 070502ksow , uživatelské jméno nelze měnit a naleznete ho v emailu s odkazem na změnu hesla!

Heslo nesdělujte svým dětem, protože rodičovský účet má právo omlouvání absence!

Problémy se získáním hesla

Zaslání hesla je možné pouze na emaily rodičů, které má škola k dispozici ke komunikaci.

 • Email není nalezen v databázi školy:
  • zadávejte pouze ten email, který jste zapisovali do formuláře „Souhlas se zpracováním údajů“
  • zkontrolujte, zda v emailové adrese nemáte překlep
  • pokud jste si jistí, že zadáváte správný email a i přesto Vám aplikace hlásí, že email nebyl nalezen, obraťte se prosím na třídního učitele Vašeho dítěte
 • Email byl odeslán, ale do schránky nedorazí:
  • zkontrolujte složku Spam nebo Nevyžádané zprávy, jestli náhodou nebyla zpráva antispamovým filtrem vyhodnocena jako spam
  • zprávy s heslem jsou odesílány obratem, může se ale stát, že dojde ke zpoždění v odesílání nebo přijímání zprávy, proto chvíli vyčkejte
  • zkuste žádost odeslat po nějaké době znovu
  • pokud stále nedostáváte email s odkazem na vytvoření hesla, obraťte se prosím na třídního učitele Vašeho dítěte

Spojení účtů – sourozenci na škole

V případě, že máte více dětí na naší škole, můžete si více účtů propojit v jeden:

 1. vytvořte si přístup pro všechny účty
 2. přihlašte se do webové aplikace na adrese https://zsvrchlabi.bakalari.cz do jednoho účtu
 3. po přihlášení do webové aplikace si otevřte záložku „Nástroje“ a dále „Propojení účtů“
 4. zadejte přihlašovací údaje k dalšímu účtu

Webová aplikace

Webová aplikace se nachází na adrese https://zsvrchlabi.bakalari.cz , pro přihlášení zadejte uživatelské jméno a heslo. Návod k webové aplikaci naleznete zde.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikaci si můžete stáhnout do svého mobilního telefonu nebo tabletu z příslušného obchodu. Přejděte na Google Play pro Android, App Store pro Iphone a dejte vyhledat aplikaci Bakaláři. Po její instalaci zapište adresu https://zsvrchlabi.bakalari.cz nebo vyhledejte naši školu a adresa se zapíše automaticky, zadejte uživatelské jméno a heslo.

Mobilní aplikace slouží hlavně k rychlému zjištění nových známek, informací na nástěnce apod., pro vyšší komfort a více informací je stejně nutné používat také webovou aplikaci.