Sport nás spojuje – Jednoczy nas sport

Vzhledem ke sportovnímu zaměření základní školy se projekt orientuje na podporu sportovních návyků žáků i učitelů. Nyní jsme již ve finále. Projekt nabídl účastníkům kromě atletiky i netradiční sporty jako je třeba golf či orientační běh. Golfová setkání si žáci a učitelé vyzkoušeli v průběhu května, nyní na podzim byly na programu atletické závody a 30. září se uskutečnily závody v orientačním běhu. Základní škola pořídila z dotace minulého česko-polského projektu sadu čipů pro orientační běh. Tato sada nám umožňuje konání závodů s početnou účastí závodníků. Toto vybavení dává dětem z Kowar příležitost vyzkoušet si tuto disciplínu u nás na závodní úrovni.

Začátek školního roku je pravidelně hodně hektický a náročný nejen pro děti, ale i pro učitele. Pro posílení vitality učitelů proběhla každé úterý v říjnu strečingová a rehabilitační cvičení v Zahradě živlů v Lánově. Jógu vedla instruktorka Mgr. Nikola Jirešová, rehabilitačním cvičením provázela fyzioterapeutka Bc. Jitka Kubíčková a raw stravu nám připravoval Jarda Pochop s praxí šéfkuchaře v pražské biorestauraci. Tato setkání byla přínosná nejen pro regeneraci, ale přinesla nám mnoho zajímavých informací a pečujících rad, které můžeme předávat dále žákům.

Posledním setkáním se stal výjezd do Kowar, kde se naši učitelé i ředitelé ZŠ Školní a ZŠ Vrchlabí, Krkonošská 230 zaměřili na problematiku speciální pedagogiky.

Na závěr můžeme s potěšením konstatovat, že pestrá nabídka aktivit umožnila vzájemné poznávání i posílila již dosavadní dobré vztahy mezi dětmi, učiteli i veřejností.

Mgr. Petr Jindřich
ředitel ZŠ nám. Míru