Zakončení projektu „Vrchlabí a Kowary podporují sportování dětí“

ZŠ náměstí Míru zakončila projekt reg. č.: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0000781 „Vrchlabí a Kowary podporují sportování dětí“ pětidenním sportovním soustředěním v Ostružně.

Žáci Základní školy náměstí Míru se zúčastnili v průběhu školního roku 8 česko-polských sportovních akcí konaných v rámci výše uvedeného projektu. Pět z těchto akcí bylo realizováno ve Vrchlabí a okolí, tři akce v Kowarech byly organizovány postupně třemi kowarskými školami – SP1, SP3 a Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

Vyvrcholením projektu bylo společné pětidenní setkání v Ostružně nedaleko Jičína. Od pondělí 11. do pátku 15. června děti absolvovaly četné sportovní aktivity. Mezi nejzajímavější určitě patřilo horolezení a orientační běh, který si vyzkoušeli také všichni učitelé. Akce byla sice poslední v rámci projektu, ale jak učitelé tak žáci mají zájem na dalších společných setkáních. Vznikla nová přátelství, která bude vzhledem k nevelké vzdálenosti mezi Vrchlabím a Kowary – cca 55 km, možné nadále obohacovat. Velký dík patří za přípravu, skvělou organizaci a hladký průběh setkávání zejména tělocvikářům Tomáši Kulhánkovi a Míše Půlpánové a Radce Noskové z městského úřadu.

Petr Jindřich
ředitel školy ZŠ nám Míru